Informacje, ogłoszenia i komunikaty wszelkie

Zdrowa końcówka wakacji z Podkarpackim NFZ.

24, 26 i 28 sierpnia zapraszamy całe Rodziny na zdrowe zakończenie wakacji.

Przygotowaliśmy profilaktyczne niespodzianki m.in. pomiary w kiosku profilaktycznym, konsultacje z Ekspertami oraz inspirujące pomysły na zdrowe dania.

3 dni, 3 zaproszenia, 3 grupy Ekspertów, z których darmowej pomocy warto skorzystać.

Koniec wakacje już niedługo. Mamy nadzieję, że były słoneczne, przyjemne i dające siłę na wrześniowe zmagania. Ale czy były też zdrowe? Bez względu na odpowiedź, chcemy pomóc Wam zadbać o Wasze zdrowie i dlatego w ostatnich dniach przed rozpoczęciem roku szkolnego przypomnimy, jak ważna jest profilaktyka. Okazji do rozmów o zdrowiu na pewno nie zabraknie i każdy znajdzie coś dla siebie.

Zapraszamy do skorzystania z trzech profilaktycznych ofert:

24 sierpnia w czwartek w godzinach 12-15, zapraszamy na ulicę Zamkową do siedziby NFZ na darmowe badanie słuchu.

Niedosłuch jest jednym z najczęściej występujących zaburzeń zdrowia u osób dorosłych. Wiąże się z procesem starzenia lub bycia narażonym na nadmierny hałas. Z uwagi na cel, jakim jest profilaktyka słuchu postanowiliśmy zaprosić specjalistę
protetyka słuchu do udziału w tym wydarzeniu, na którym każda zgłaszająca się osoba będzie miała możliwość skorzystania z bezpłatnego badania słuchu. Test słuchu, zostanie przeprowadzony za pomocą urządzenia zwanego audiometrem. Badanie
jest bezbolesne i trwa kilka minut. Poprzedzone otoskopią ucha, polega na wyznaczeniu progu słyszalności. Pozwala określić rodzaj niedosłuchu i głębokość jego upośledzenia. Wydarzenie skierujemy zwłaszcza do osób, które zauważyły u siebie
oznaki niedosłuchu, narażonych na hałas i po przebytych infekcjach uszu. Badany od razu otrzyma informację o jego wyniku. W przypadku stwierdzonych ubytków w słuchu, każdy przebadany otrzyma wskazówki w zależności od wyniku badania oraz
informację jak powinien dalej zadbać o swoje zdrowie i słuch.

26 sierpnia w sobotę w godzinach 10-14, zapraszamy na deptak przy ulicy 3-go Maja 13 lub do wnętrza budynku w przypadku niesprzyjającej wydarzeniu pogody.
Polskie Stowarzyszenie Diabetyków w Rzeszowie organizuje Dzień Profilaktyki Cukrzycy, w którym będziemy uczestniczyć ze swoim stanowiskiem profilaktyczny.
Będzie można skorzystać z wielu darmowych badań i porad takich jak pomiar poziom cukru we krwi, konsultacje z lekarzem okulistą, analiza składu ciała z dietetykiem klinicznym, konsultacje z pielęgniarką diabetologiczną czy konsultacje dotyczące stopy cukrzycowej z podologiem. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych.

28 sierpnia w poniedziałek w godzinach 12-14, zapraszamy ponownie na ulicę Zamkową do siedziby NFZ na darmowe konsultacje Ekspertek ze Stowarzyszenia "Rzeszowski Klub Amazonka" dotyczące profilaktyki raka piersi.

Stowarzyszenie bezinteresownie wspiera, uczy i pomaga kobietom walczącym z chorobami nowotworowymi piersi. Już kolejny raz z uwagi na cele, które realizuje, zaprosiliśmy Ich do udziału w wydarzeniu poświęconym zdrowiu kobiet, a w szczególności profilaktyce raka piersi. W organizacji kobiety zawsze mogą liczyć na wsparcie psychiczne, bogatą, spontaniczną i bardzo fachową pomoc, są nieocenioną
podporą dla wszystkich amazonek. Widzą, w swych działaniach, jak kobiety po traumatycznych przejściach wracają do sił i zdrowia. Mówią, jak ważna jest profilaktyka i dlaczego warto się badać
Od wielu lat edukujemy i przekonujemy, że profilaktyka ma kluczowe znaczenie dla jakości i długości naszego życia.

Pomagamy wspólnie zrobić pierwszy krok w kierunku zdrowego stylu życia i zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych akcji, organizowanych i współorganizowanych przez Podkarpacki NFZ. Wykaz wszystkich spotkań, badań i wydarzeń można znaleźć w naszym Kalendarzu Zdrowych Wydarzeń, w którym systematycznie pojawiają się nowe informacje.