Klub malarstwa

Sprawozdanie Grupy I klubu malarstwa z II sem.2023/2024.

W II semestrze odbyło się 8 trzygodzinnych zajęć w Instytucie Sztuk Pięknych z Panią Barbarą Porczyńska, która w maju obroniła pracę doktorską. Z tej okazji na ostatnim majowym zebraniu serdecznie jej gratulowaliśmy.  II semestr nasza grupa zakończyła w 17-osobowym składzie (jedna osoba się zmieniła).
Tematami prac malarskich w II semestrze były:
- Dialog z mistrzem - kopia lub interpretacja obrazu jakiegoś malarza.
- Obraz inspirowany wierszem lub utworem muzycznym.
- Pejzaż- do wyboru: przedwiośnie, w wąskiej, zamglonej gamie kolorystycznej, lub ekspresyjny, w mocnych barwach.
Kilka ukończonych prac jest zaprezentowanych poniżej.
W marcu br. w dniach 11-22, grupa I miała wystawę swoich prac w Rzeszowskim Domu Kultury. Były tam wystawiane obrazy z I semestru.
!4 maja 2024 odbyła się uroczystość z okazji 40-lecia UTW-UR. Obie grupy Klubu malarskiego miały w związku z tą rocznicą wystawę prac w hallu budynku Uniwersytetu trwającą od 14 do 27 maja. Ponadto przygotowano obrazy-poliptyki dla władz uczelni i UTW.
W dniach 20-24 maja odbył się plener Klubu malarskiego, w którym uczestniczyły 22 osoby z obu grup. Miejscem tego wiosennego pleneru był Lipowiec, czyli  malowniczy "koniec świata", położony koło Jaślisk w Beskidzie Niskim.
Wszystkie te wydarzenia były prezentowane na stronie internetowej UTW-UR.
Opracowała: Krystyna Pasternak, kierownik grupy I