Klub teatru i klub filmu

Klub teatru UTW-UR zaprasza do Teatru im.Siemaszkowej!

Szanowni Państwo!

Z okazji Nowego Roku przygotowaliśmy dla Państwa specjalną ofertę, w ramach której będzie można zakupić bilety na poniższe spektakle w promocyjnej cenie

20 zł - za okazaniem legitymacji słuchacza UTW-UR

Wizyta Starszej Pani
Friedrich Dürrenmatt

7 stycznia 2024 o godz. 18:00

9 stycznia 2024 o godz. 10:00

10 stycznia 2024 o godz. 10:00

Wizyta starszej pani
to przede wszystkim historia społeczności małego miasteczka – społeczności, która – jak w klasycznej tragedii antycznej – została postawiona wobec fundamentalnych, ontologicznych pytań o normy etyczne i moralne, którymi powinien się kierować każdy myślący człowiek:  o to, jak żyć godnie, nie robiąc tego kosztem innych.

Spektakl staje się pretekstem do ukazania postaw moralnych i etycznych poszczególnych bohaterów. Finalnie nikt nie wygrywa. Każdy mieszkaniec miasteczka ulega pokusie poprawy swego losu, ostatecznie godząc się na zbrodnię.

Twórcy nie stronią od scen komediowych, choć w efektem jest gorzka diagnoza postaw moralnych współczesnych europejskich społeczeństw i elit władzy.

Maria Stuart

Juliusz Słowacki

12 stycznia 2024 o godz. 10:00 - cena biletu: 10 zł !

14 stycznia 2024 o godz. 18:00

16 stycznia 2024 o godz. 10:00

Maria Stuart to krwawa historia kobiety - królowej. Za sprawą Juliusza Słowackiego wsiadamy w romantyczny rollercoaster, w którym władza, honor i pożądanie stanowią najwyższe wartości. Oparta na życiorysie królowej Szkotów historia przedstawia osobę, która od dziecka wychowywana na królową budzi się, by samodzielnie rządzić- od dziecka uczona tłumić uczucia, decyduje się czuć. A współcześnie, czy można być całkiem niezależną będąc w związku? Szczególnie w takim, w którym mąż chce być królem za wszelką cenę? „Ja mu dawałam tytuł króla w dni szczęśliwe” mówi królowa… jednak akcja dramatu rozgrywa się w czasie, kiedy ich związek zostaje wystawiony na poważną próbę. „Nie czujemy tak zgodnie jak dawniejśmy czuli” wyznaje król… jak daleko posunie się, by odzyskać żonę? Kto poniesie najwyższą cenę?

Rezerwacje prosimy dokonywać osobiście lub telefoniczne w kasach teatru.
O miejscach na widowni decyduje kolejność wykupionych rezerwacji.

Kasa nr 1

Dział Sprzedaży i Marketingu