Klub teatru i klub filmu

Wydarzenia i repertuar Kina za Rogiem Cafe 29.12.-4.01.

31.12 godz. 16; 1.01 godz. 15:00 Śnieżne Boże Narodzenie z André Rieu w Kinie za Rogiem Café

🎄🎼 Zapraszamy na Śnieżne Boże Narodzenie z André Rieu do Kina za Rogiem Café

Uwielbiany w Polsce André Rieu co roku organizuje w swoim rodzinnym Maastricht specjalne gwiazdkowe koncerty. Przybywają na nie dziesiątki tysięcy fanów z całego świata, a dzięki retransmisji do kin mogą je dodatkowo obejrzeć kolejne setki tysięcy widzów. André Rieu zamienia lokalną salę koncertową w magiczną śnieżną krainę, by zaserwować wszystkim wielbicielom wspaniałej muzyki skrzący się blaskiem gwiazd zestaw kolęd i innych świątecznych przebojów. Co w tym roku zaoferuje nam nasz ukochany holenderski król walca?

Tym razem André zwraca się do swoich widzów kinowych tymi słowami: „Witajcie, Kochani! Przed nami najpiękniejszy czas w roku. Nie mogę się doczekać, by zaprosić Was do mojego Zimowego Pałacu w Maastricht, abyśmy wspólnie mogli świętować ten magiczny czas. Przyłączcie się do naszej zabawy, pełnej radosnej muzyki, romantycznych walców i niespodziewanych prezentów. Niech ten świąteczny czas będzie dla nas wszystkich wielką radością. Do zobaczenia w kinie!”.

🎟 🎁 Dlatego zróbcie sobie i swoim bliskim niezapomniany prezent i kupcie bilety do kina na absolutnie oszałamiające „Śnieżne Boże Narodzenie z André Rieu”!

Czas trwania: 165 minut (w tym jedna przerwa)

Koncerty:

niedziela, 31.12.2023 r. godz. 16:00

poniedziałek, 1.01.2024 r. godz. 15:00

Bilety w cenie 39 zł do nabycia w kasie kina oraz na stronie kupbilecik.pl. Na wydarzenie nie prowadzimy rezerwacji.

31.12 godz. 20:00  SYLWESTER w Kinie za Rogiem Café! 🥂

Z Kinem za Rogiem Cafe rok 2023 możecie pożegnać nie tylko filmowo. Zapraszamy!

Przygotowaliśmy dla Was 2 opcje:

I - SYLWESTROWA NOC FILMOWA 🎬

Będzie bardzo wesoło, co zagwarantują prezentowane przez nas komedie, w których bohaterowie poprzez kłamstwa zostają uwikłani w zabawne, romantyczne, a czasem i niebezpieczne sutuacje. Seanse zaczynają się od 20:00 - obejrzymy 3 filmy, a w przerwie, o północy, zapraszamy na lampkę szampana i mały poczęstunek.

Cena: 60 zł / osoba

W repertuarze:

20:00 "Skołowani" (1 godz. 46 min.)

22:00 "Nieznośny ciężar wielkiego talentu" (1 godz. 48 min.)

00:15 "W rytmie rumby" (1 godz. 38 min.)

Uwaga! Oferta limitowana - mamy miejsca tylko dla 30 osób!

II - SYLWESTROWA NOC GIER PLANSZOWYCH 🎲

Oryginalna alternatywa na spedzenie sylwestrowej nocy! Możecie przyjść w grupie lub pojedynczo, a spore emocje zagwarantują różnorodne gry planszowe przygotowane w naszej kawiarni. Rozgrywki planujemy od 20:00 do 1:00, a w przerwie, o północy zapraszamy na lampkę szampana i mały poczęstunek.

Cena: 40 zł / osoba

Uwaga! Oferta limitowana - mamy miejsca tylko dla 15 osób!

Wybierz opcję dla siebie!

Zapisy i bilety dostępne w Kinie za Rogiem Café oraz poprzez adres e-mail: kontakt@kzrcafe lub nr tel.: 512 296 456

2.01 godz. 18:30 Eroica - WTOREK Z KLASYKĄ

W 66. rocznicę premiery zapraszamy na najwybitniejszy film Andrzeja Munka, ironiczna polemika z polską mitologią, arcydzieło szkoły polskiej - "Eroica. Symfonia bohaterska w dwóch częściach"

Część pierwsza, tragikomiczne "Scherzo alla polacca", to opowieść o warszawskim cwaniaku Dzidziusiu Górkiewiczu, który wbrew swojej woli i wrodzonemu racjonalizmowi bierze udział w powstaniu warszawskim. Pośredniczy między polskim dowództwem a stacjonującymi pod Warszawą Węgrami, skłonnymi wesprzeć walczących. I mimo iż jako racjonalista i pragmatyk podczas swojej tragikomicznej odysei dostrzega różne powstańcze absurdy i bezsens walki, w finale wraca do płonącej stolicy.

Akcja noweli drugiej, mrocznego "Ostinato lugubre", rozgrywa się w oflagu, gdzie po powstaniu trafiają porucznik Kurzawa i podporucznik Szpakowski. Zastają tu hermetyczny świat, w którym zamkniętym od czasów klęski wrześniowej oficerom przetrwać pomaga trzymanie się przedwojennych zasad i hierarchii, a przede wszystkim - legenda porucznika Zawistowskiego, jedynego, któremu udało się uciec i tym samym ocalić "honor polskiego oficera". W rzeczywistości jednak ów ocalający mit to mistyfikacja…

PREMIERY KzR Cafe

MIRACULOUS. BIEDRONKA I CZARNY KOT. FILM - Kiedy tajemniczy złoczyńca zaczyna grozić Paryżowi czarną magią, do walki z nim staje Marinette, nieśmiała nastolatka przemieniona w superbohaterkę – Biedronkę. Ucząc się nowych mocy i próbując pogodzić niebezpieczną misję z obowiązkami w domu i szkole, dziewczyna łączy siły z charyzmatycznym obrońcą sprawiedliwości – Czarnym Kotem. Marinette nie wie jednak, że pod maską bohatera ukrywa się Adrien, jej kolega z klasy, w którym od dawna jest zakochana.

Repertuar Kina za Rogiem Cafe 29.12 - 4.01

12:30 Miraculous. Biedronka i Czarny Kot. Film - premiera KzR Cafe

14:30 Akademia pana Kleksa cz. 2 - Tajemnica Golarza Filipa

16:30 Jeźdźcy sprawiedliwości