Pożegnanie Prezes Małgorzaty Siuty.

Szanowni Państwo!

Pani Małgorzata Siuta Prezes UTW-UR, słuchaczką  Uniwersytetu Trzeciego Wieku Uniwersytetu Rzeszowskiego została we wrześniu 2015 roku i od razu dała się poznać jako osoba pełna energii, pasji, zaangażowania i kreatywności. Na pewno doświadczenie zawodowe temu sprzyjało – pracowała w Elektromontażu, gdzie podjęła pracę jako absolwentka Wydziału Elektrycznego Politechniki Rzeszowskiej, dochodząc do stanowiska zastępcy dyrektora. Już w 2016 roku weszła w skład Zarządu UTW-UR, podejmując rozległe obowiązki koordynatora sekcji artystyczno-kulturalnej i wtedy jako Pełnomocnik Rektora ds. kontaktów z UTW-UR, mogłem uczestniczyć w wydarzeniach, których była inicjatorką i organizatorką. To były wycieczki do Muzeum w Stalowej Woli czy wyjazdy z chórem na przeglądy artystycznych zespołów senioralnych. Została kierownikiem warsztatów teatralnych w ramach projektu „Pasja, profesjonalizm, kreatywność – drogą rozwoju UTW” Wydziału Pedagogicznego UR, a w konsekwencji doprowadziła do powstania grupy teatralnej „Słowo za Słowo”. Propagowała wyjścia do teatru, pozyskując promocyjne bilety dla słuchaczy. Rozwijała też swoje pasje czytelnicze w Dyskusyjnym Klubie Książki UTW-UR. W latach 2017-2019 pełniła funkcję wiceprezes ds. organizacyjnych, a w kadencji 2019-2023 została wybrana na Prezes UTW-UR i tę funkcję pełniła już drugą kadencję do chwili obecnej, równocześnie będąc członkiem zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół UTW. Jako prezes została koordynatorem UTW-UR w dużym Projekcie UR „Systemowa edukacja nieformalna UR przestrzenią rozwoju słuchaczy UTW-UR”. W czasie epidemii Covid-19 wystąpiła z inicjatywą konkursu dla słuchaczy „Twórczość w czasie pandemii w 8 obszarach aktywności”, by zaktywizować seniorów do rozwijania i pokazania swoich pasji. Zapewniła też w stanie epidemicznym realizację wykładów w formie zdalnej. Podjęła wysiłek, by doszło do reaktywizacji klubu turystycznego.

Prywatnie Pani Małgorzata, będąc miłośniczką muzyki i literatury pięknej, regularnie bywała na koncertach w Filharmonii Podkarpackiej, festiwalach muzycznych w Łańcucie, Teatrze im. W. Siemaszkowej i innych instytucjach kulturalnych, również poza Rzeszowem. Nieobca jej była także aktywność sportowa, uprawiała w lecie żeglarstwo, a w zimie narciarstwo, często jeździła na wycieczki krajowe i zagraniczne. Utrzymywała bliskie kontakty z siostrą i jej rodziną, przez długie lata opiekowała się matką.

Prezes Małgorzata Siuta w ostatnich tygodniach i miesiącach przede wszystkim żyła organizacją jubileuszu 40-lecia UTW-UR. Tak bardzo chciała świętować ten jubileusz razem z nami! To ona zaprosiła na występy dla słuchaczy Zespół Resovia Saltans UR i Kwintet Ambitus V UR. Pozyskała dotację Rektora UR na wydanie "Aneksu 2019-2023 do Monografii UTW-UR 2008-2018" - będą w nim jej ostatnie teksty. Wyniszczająca choroba nie pozwoliła jej być z nami 14 maja br. - będzie jednak na zawsze w naszych sercach i pamięci!

W imieniu Zarządu i Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz w swoim własnym, składam wyrazy najgłębszego współczucia Rodzinie i najbliższym Pani Prezes Małgorzaty Siuty.

dr hab. prof.UR Andrzej Bonusiak, Pełnomocnik Rektora ds. UTW-UR

27.04.2024 Cmentarz Wiklowyja

Msza św. od UTW-UR w intencji śp. Małgorzaty Siuty w 30 dni po śmierci, odprawiona zostanie w kościele w Malawie we wtorek 21 maja 2024 r. o godz. 18.00.

Zdjęcia kol. Janusz Obarski:

Maria Rudnicka "Druga ojczyzna, tam... - Małgorzacie Siucie"

Twoja pielgrzymka dobiegła końca.
Właśnie przeszłaś na drugi brzeg.
Pan przygarnął Twoją duszę,
bo skończyłaś życia bieg.
Śpiewamy Ci żałobną pieśń.
Niech wiatr z echem Ci gra
i niesie smutne dźwięki i żal.
Tam gdzie wieczny sen trwa.
Otwarły się bramy niebios.
Zostawiasz za sobą troski.
Czujesz dobroć i miłość Pana,
w blasku boskiej światłości.
Odchodzisz do krainy snu.
Z Panem spokojnie żeglujesz,
łowiąc serca ludzkich dusz.
Ten rejs Twą duszę raduje.
Z łezką w oku, żegnamy Prezeskę.
Pierzchły jej ideały, jak sen.
Jednak pamięć po niej zostanie.
i ten nostalgiczny dzień.