O Nas

Wstrząśnięci, z głębokim żalem i smutkiem informujemy, iż w dniu dzisiejszym zmarła Prezes UTW-UR - nasza koleżanka Małgorzata Siuta.

Prezes Małgorzata Siuta w ostatnich tygodniach i miesiącach przede wszystkim żyła organizacją jubileuszu 40-lecia UTW-UR. Tak bardzo chciała świętować ten jubileusz razem z nami! To ona zaprosiła na występy dla słuchaczy Zespół Resovia Saltans UR i Kwintet Ambitus V UR. Pozyskała dotację Rektora UR na wydanie "Aneksu 2019-2023 do Monografii UTW-UR 2008-2018" - będą w nim jej ostatnie teksty. Prezesem Uniwersytetu Trzeciego Wieku Uniwersytetu Rzeszowskiego była już drugą kadencję: 2019-2022 i 2022-2025, wcześniej koordynatorem sekcji artystyczno-kulturalnej w Zarządzie, poza tym była też członkiem Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół  UTW oraz aktywnie uczestniczyła w spotkaniach Dyskusyjnego Klubu Książki UTW-UR. Wyniszczająca choroba nie pozwoliła jej być z nami 14 maja br. - będzie jednak na zawsze w naszych sercach i pamięci!

Małgosiu! Niech aniołowie niosą Cię na swych skrzydłach!

Ewa Wójcik, sekretarz Zarządu UTW-UR