Zebrania organizacyjne sekcji.

Zebrania organizacyjne sekcji z obligatoryjnym udziałem koordynatorów oraz kierowników klubów i grup zajęciowych, odbęda się w biurze UTW-UR:

- 13 listopada br. /poniedziałek/ o godz. 10.00 - pod przewodnictwem wiceprezes M.Suchy - sekcja artystyczno-kulturalna: chór, DKK-UTW, kluby: pasjonatów, melomana, teatru, filmu, malarstwa, fotografii, książki dla seniora, grupy teatralnej, Seniora 80+;

- 14 listopada br. /wtorek/ o godz. 11.00 - pod przewodnictwem wiceprezes D.Kamienieckiej-Przywara - sekcje: komputerowa: komputery i grafika komputerowa; rekreacji sportowo-turystycznej: gim. w wodzie, gim. rehabilitacyjna, joga. równowaga ciała, neurofitness, tenis stołowy, nordic walking; języka angielskiego; innych języków obcych: francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego i włoskiego.

Program zebrań:

1. Omówienie celu spotkania
  2. Przedstawienie się członków zarządu, koordynatorów oraz kierowników klubów i grup zajęciowych.
  3. Obowiązki kierowników – do przekazania (w zał.),
  4. Weryfikacja liczebności członków grup, przyjęcia nowych słuchaczy,
  5. Dokumenty, które obowiązani są prowadzić kierownicy grup:
  • Lista uczestników grupy z kontaktami: telefony, maile oraz sprawdzenie składki rocznej,
  • Lista odpłatności za zajęcia specjalistyczne, ustalenie składki za zajęcia z uwzględnieniem ilości zajęć, stawki godzinowej wykładowcy i liczebności osób w grupie,
  • Lista obecności na zajęciach z podpisami uczestników i akceptacją wykładowcy, którą po każdym miesiącu należy oddać do księgowej.
  1. Obowiązek sporządzania półrocznych sprawozdań z działalności grup i przekazywania ich do koordynatorów przed Zebraniem Liderów.
  2. Ustalenie osób odpowiedzialnych za przygotowywanie informacji z bieżącej działalności i przekazywanie ich na stronę internetową i do kroniki UTW-UR.
  3. Ustalenie osób odpowiedzialnych w grupie za gromadzenie zdjęć oraz danych statystycznych do sprawozdań.
  4. Regulamin i Kodeks etyczny.
  5. Krótka informacja o aktualnie realizowanych wnioskach grantowych.
  6. Sprawy różne/ wnioski.

Obowiązki kierowników klubów i grup zajęciowych:

1. Na początku roku akademickiego kierownik sporządza Listę uczestników zajęć, podając nr legitymacji UTW-UR, telefon, email, sprawdzone opłacone składki roczne, uprawniające do udziału w zajęciach.
  2. Kierownik ma obowiązek przekazać do biura UTW Listę odpłatności za zajęcia. Kwotę należną ustala się po skompletowaniu grupy. Kierownik ustala kwotę odpłatności za semestr i do końca listopada 2023 dokonuje wpłaty za całą grupę. Na tej podstawie Zarząd UTW podpisuje umowę z prowadzącym zajęcia na I semestr, tj. do 31.01.2024.
  3. Kierownik ma obowiązek prowadzić na bieżąco Listę obecności i przekazywać ją księgowej do biura UTW- UR na koniec każdego miesiąca z podpisem prowadzącego.
  4. Kierownik ma utrzymywać systematyczny kontakt z koordynatorem i z biurem UTW-UR, śledzić na bieżąco stronę internetową, ogłoszenia w biurze i przekazywać grupie ważne informacje dotyczące działalności UTW oraz interesujące słuchaczy.
  5. Na pierwszym spotkaniu kierownik powinien przypomnieć o obowiązkach wynikających z Regulaminu UTW-UR oraz zapoznać słuchaczy z Kodeksem Etycznym.
  6. Kierownik ma dbać o dobrą atmosferę w grupie, zgłaszać do koordynatora lub prezydium zarządu nieszablonowe pomysły oraz osiągnięcia, wykonywać zdjęcia i notatki dokumentujące aktywność grupy oraz przekazywać je w formie elektronicznej na stronę internetowa na dres ebwojcik@wp.pl oraz do kroniki UTW na adres mariasuchy@o2.pl
  7. Dane kontaktowe: 35-959 Rzeszów, Rejtana 16 C, budynek A-1, poziom - minus 2, lokal 026 tel. 17 872 29 11, 17 872 29 10. biuroutw@ur.edu.pl; www.ur.edu.pl/uniwersytet/utw
  8. Dane kontaktowe koordynatora sekcji: ………………………………………………………………………….. nr telefonu ………………………  email ………………………………

Kierownik grupy powinien dokonać wpłaty za zajęcia dodatkowe całej grupy na konto: Bank PEKAO S.A 09 1240 6292 1111 0011 0209 9499 - Uniwersytet Trzeciego Wieku - UR, 35-959 Rzeszów ul. Rejtana 16 C. W tytule wpłaty wpisujemy: Kwota; nazwa grupy, kierownik grupy - imię i nazwisko; prowadzący zajęcia - imię i nazwisko; odpłatność za I semestr rok…..;  II semestr rok… Druki wpłat pobieramy w biurze UTW UR.

Ustalona stawka dla prowadzącego z wykształceniem mgr to 55,00 zł za 45 min zajęć. W celu obliczenia wysokości opłat dla jednego uczestnika mnożymy stawkę dla prowadzącego przez liczbę godzin lekcyjnych  i sumę dzielimy przez liczbę uczestników w grupie. Wpłaty raz dokonane, co do zasady - nie podlegają zwrotowi.

Biuro UTW-UR jest czynne: poniedziałek, wtorek, środa 10.00-14.00.