„Senior zdrowy, bo aktywny”

Logotypy

Projekt „Senior zdrowy, bo aktywny”, dofinansowany z budżetu Województwa Podkarpackiego - Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie na podstawie umowy nr 15/2024/PS.

KOMUNIKAT NR 6 /30.09.2024/ROPS

Inauguracja projektu „Senior zdrowy, bo aktywny” 24 września 2024

Wypełniając zobowiązanie ofertowe zawarte w projekcie „Senior zdrowy, bo aktywny” jako Działanie 1: Pobudzenie aktywności społecznej mieszkańców Rzeszowa i okolic poprzez udział w inauguracji projektu „Senior zdrowy, bo aktywny” w połączeniu z Dniem Otwartych Drzwi UTW-UR w dniu 24 września 2024 zorganizowano zaplanowane wydarzenie wspólnie z inauguracją roku akademickiego 2024/25 Uniwersytetu Trzeciego Wieku UR.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Wojewody Podkarpackiego, Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz władz Uniwersytetu Rzeszowskiego. W hallu budynku głównego UR przy ul. Rejtana 16 C została zorganizowana wystawa prac Klubu malarskiego, Klubu fotograficznego i Sekcji rękodzieła działających przy UTW.

Po powitaniu zebranych i wystąpieniach gości prezes Zarządu UTW-UR Danuta Kamieniecka – Przywara zaprezentowała ofertę dla słuchaczy na nowy rok akademicki 2024/25. Wykład inauguracyjny na temat warunków zachowania zdrowia i sprawności fizycznej do późnej starości wygłosiła lek. Maria Grzegorzewska. Prelekcję na temat kalendarza szczepień dla dorosłych przedstawiła p. Joanna Przeszłowska – Zapała z Oddziału Epidemiologii WSSE w Rzeszowie. Prezentację o założeniach i celach projektu „Senior zdrowy, bo aktywny” przedstawiła prezes Zarządu SP UTW w Rzeszowie Maria Suchy.

Na zakończenie uroczystości wystąpił chór UTW-UR z przeglądem pieśni i piosenek, z którymi w ciągu ostatnich kilku lat Cantilena zdobywała „Złote dyplomy” i Grand Prix na przeglądzie Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów w Stalowej Woli. Przebieg wydarzenia był dokumentowany przez kolegów z Klubu fotograficznego UTW-UR.

W uroczystości wzięło udział ponad 150 osób. Obecni byli dziennikarze TVP 3 Rzeszów, Polskiego Radia Rzeszów i Katolickiego Radia VIA.

Maria Suchy, Prezes SP UTW