Stowarzyszenie Przyjaciół UTW

"Seniorze! Bądź aktywnym mieszkańcem swojego miasta!"

Zadanie publiczne „Seniorze! Bądź aktywnym mieszkańcem swojego miasta”, dofinansowane z budżetu Miasta Rzeszowa na podstawie umowy nr 96/2023/PS z dnia 14 sierpnia 2023r.

KOMUNIKAT V - 20.10.2023 r.

Warsztaty kulinarne

Koleżanki i Koledzy,

Chcielibyśmy podzielić się informacją na temat zakończonych warsztatów kulinarnych zorganizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Uniwersytetu Trzeciego Wieku Uniwersytetu Rzeszowskiego, a dofinansowanych z budżetu Miasta Rzeszowa. Tematem zajęć była dieta przeciwmiażdżycowa. Podczas trzydniowego programu uczestnicy mieli okazję pogłębić swoją wiedzę na temat zdrowych nawyków żywieniowych i korzyści zdrowotnych wynikających ze zbilansowanej  diety.

W trakcie warsztatów doświadczony edukator i kucharz Pan Jacek Świerk  przedstawił różnorodne składniki, które pomagają w walce z miażdżycą oraz omówił najlepsze praktyki związane z przygotowywaniem smacznych i zdrowych dań. Uczestnicy mieli także możliwość praktycznego zapoznania się z różnymi technikami gotowania oraz sposobami skutecznego planowania posiłków zgodnie z zasadami diety przeciwmiażdżycowej.

Atmosfera podczas warsztatów była niezwykle pozytywna i interaktywna, a uczestnicy mieli okazję wymieniać się swoimi doświadczeniami i pomysłami na temat zdrowego odżywiania. Wszyscy wykazali duże zaangażowanie i entuzjazm w dążeniu do zdrowszego stylu życia.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszych warsztatach oraz za ich pozytywny wkład we wspólne doświadczenie kulinarno-edukacyjne. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza będzie inspiracją do podejmowania zdrowszych wyborów żywieniowych w przyszłości.

Bogusława Bednarz