Stowarzyszenie Przyjaciół UTW

"Aktywny senior to zdrowszy senior".

Serdecznie zapraszamy na wystawę malarstwa Grupy I Klubu malarstwa Uniwersytetu Trzeciego Wieku Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wernisaż 31 lipca 2023 r. o godz. 17 w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury, ul. Jagiellońska.

Wystawa trwa od 31 lipca do 11 sierpnia 2023 r.

Autorzy prac: Anna Bondar-Zabiciel, Tadeusz Brud, Halina Cisak, Maria Drzał-Grych, Helena Ficek, Elżbieta Gargas, Małgorzata Grodecka, Marta Kasprzyk, Arkadiusz Krawiec, Maria Łuszczki, Henryk Łysikowski, Krystyna Pasternak, Grażyna Sadecka, Elżbieta Szpila, Jolanta Śmigiel, Irena Wojnicka

Opiekun: dr hab. prof.UR Małgorzata Drozd-Witek.

Projekt „Aktywny senior to zdrowszy senior”, dofinansowany z budżetu Województwa Podkarpackiego - Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie na podstawie umowy nr 9/2023/PS.

KOMUNIKAT NR 2/19.07.2023 - Wystawy Klubu Malarstwa UTW-UR

KLUB MALARSTWA Uniwersytetu Trzeciego Wieku UR  rozpoczął realizację projektu „Aktywny senior to zdrowszy senior”, dofinansowanego z budżetu Województwa Podkarpackiego - Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie na podstawie umowy nr 9/2023/PS z dnia 27 czerwca 2023.

W ramach projektu zaplanowano w pierwszej kolejności wystawy przeglądowe prac malarskich Grupy I oraz Grupy II Klubu Malarstwa UTW-UR, które odbędą się w salach wystawowych Rzeszowskiego Inkubatora Kultury, przy Rzeszowskiej Estradzie  ul. Jagiellońska 24. Prezentowane prace powstały w przestrzeniach pracowni malarskich w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego, gdzie w ciągu roku akademickiego odbywają się zajęcia Klubu, pod opieką tamtejszej kadry naukowej.

Szczególnie serdecznie zapraszamy na wernisaż pierwszej wystawy, gdzie będą eksponowane prace Grupy I. Wernisaż w salach wystawowych Rzeszowskiego Inkubatora Kultury odbędzie się w poniedziałek 31 lipca 2023 o godzinie 17.00.

Maria Suchy, Prezes SP UTW