Stowarzyszenie Przyjaciół UTW

"Aktywny senior to zdrowszy senior!"

Projekt „Aktywny senior to zdrowszy senior”, dofinansowany z budżetu Województwa Podkarpackiego - Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie na podstawie umowy nr 9/2023/PS.

KOMUNIKAT NR 4/07.08.2023

Wystawy Klubu Malarstwa.

KLUB MALARSTWA Uniwersytetu Trzeciego Wieku UR  kontynuuje realizację projektu Stowarzyszenia Przyjaciół UTW w Rzeszowie „Aktywny senior to zdrowszy senior”, dofinansowanego z budżetu Województwa Podkarpackiego - Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie na podstawie umowy nr 9/2023/PS z dnia 27 czerwca 2023.

W ramach projektu w salach wystawowych Rzeszowskiego Inkubatora Kultury, przy Rzeszowskiej Estradzie przy ul. Jagiellońskiej 24 odbywają się wystawy przeglądowe prac malarskich Grupy I oraz Grupy II Klubu Malarskiego UTW-UR. Prezentowane prace powstały w przestrzeniach pracowni malarskich w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego, gdzie w ciągu roku akademickiego odbywają się zajęcia Klubu, pod opieką kadry naukowej Kolegium Nauk Humanistycznych UR. Wystawa prac malarskich Grupy I trwała od 31 lipca do 11 sierpnia 2023 w alerii w budynku Estrady Rzeszowskiej przy ul. Jagiellońskiej 24 w dni powszednie w godzinach od 9.00. do 17.00.

Równocześnie zapraszamy na wernisaż kolejnej wystawy, gdzie będą eksponowane prace Grupy II Klubu Malarstwa UTW-UR. Wernisaż w salach wystawowych Rzeszowskiego Inkubatora Kultury odbędzie się w poniedziałek 21 sierpnia 2023 o godzinie 17.00.

Swoje prace wystawiają: Ewa Mikuła, Alfreda Frączek, Lucyna Pasueer Engel, Ewa Wilska, Magdalena Jankisz, Elżbieta Salamon, Jolanta Inglot, Lidia Hetnarowicz, Nina Libuszowska, Maria Więcek, Renata Myśliwiec, Danuta Czebotar, Barbara Kowaliszyn, Bogusława Przyszlak. Opiekunem Grupy II jest dr Katarzyna Cwynar z Instytutu Sztuk Pięknych Kolegium Nauk Humanistycznych UR.

W trakcie wernisażu można będzie spotkać autorów prac i dowiedzieć się czegoś więcej o działalności Klubu Malarstwa UTW-UR, a także o warunkach zostania słuchaczem Uniwersytetu Trzeciego Wieku UR.

ZAPRASZAMY !!!

Maria Suchy, Prezes Zarządu SP UTW w Rzeszowie