Stowarzyszenie Przyjaciół UTW
Rekrutacja do rocznego projektu edukacyjnego „UTW dla społeczności” Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę".
Rekrutacja do rocznego projektu edukacyjnego „UTW dla społeczności”
Trwa rekrutacja do 8. edycji projektu edukacyjnego „UTW dla społeczności”. Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” oraz Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności zapraszają do współpracy uniwersytety trzeciego wieku z całej Polski zainteresowane rozwijaniem wolontariatu swoich słuchaczy w ramach programu edukacyjnego.
„UTW dla społeczności” to roczny cykl szkoleń i praktyk. Program edukacyjny obejmuje takie zagadnienia jak: diagnoza i planowanie działań społecznych, pozyskiwanie partnerów działań, promocja, elementy prawa w praktyce instytucji działających z wolontariuszami i UTW jako organizatora wolontariatu, budowanie wolontariatu, współpraca w zespole – role i komunikacja w grupie, integracja grupy, rozwijanie umiejętności interpersonalnych.
Cykl obejmuje:
- 35 godzin zajęć edukacyjnych prowadzonych przez doświadczonych trenerów,
- ponad 10 godzin indywidualnych konsultacji,
- spotkania integracyjne i wymianę doświadczeń z aktywnymi słuchaczami UTW,
- mikrogrant w wysokości 1800 zł na przeprowadzenie krótkiego projektu społecznego.
W procesie rekrutacji organizatorzy wyłonią 10 uniwersytetów.
Termin nadsyłania zgłoszeń mija 8 listopada 2020 roku. Realizacja projektu jest zaplanowana w okresie od listopada 2020 roku do października 2021 roku.
Aby zgłosić chęć udziału w projekcie edukacyjnym „UTW dla społeczności”, wystarczy do 8 listopada 2020 r. wysłać formularz online (dostępny na stronie www.utwdlaspolecznosci.pl). Zaproszenie skierowane jest do wszystkich uniwersytetów trzeciego wieku, które chcą rozwijać wolontariat w ramach swojego planu edukacyjnego i które nie brały jeszcze udziału w programie „UTW dla społeczności”. Więcej szczegółów, warunki udziału i regulamin programu można znaleźć na stronie projektu: www.utwdlaspolecznosci.pl.
Zachęcamy do skorzystania !
Na zdjęciu - m.in.wolontariusze UTW Diecezji Rzeszowskiej uczestniczący w tej edycji Projektu: Danuta Wojnar-Płaza, Maria Kwater, Kazimiera Dejneka.