Stowarzyszenie Przyjaciół UTW

„Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej poprzez udział seniorów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Sportowej Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych”

KOMUNIKAT Nr 2a/106/2024/PS z dnia 27 sierpnia 2024

Rozpoczynamy realizację projektu „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej poprzez udział seniorów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Sportowej Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych”, dofinansowanego z budżetu Miasta Rzeszowa. Do udziału w XVI Międzynarodowej Olimpiadzie Sportowej Uniwersytetów Trzeciego Wieku  i Organizacji Senioralnych w Łazach zapraszamy słuchaczy UTW-UR i członków SP UTW z opłaconą składką roczną, zaangażowanych w aktywność sekcji sportowo – turystycznej.

Olimpiada odbędzie się w dniach 13 – 14.09.2024 r.

Program:

13 września 2024 –Muzyczny wieczór integracyjny seniorów, który odbędzie się nad zalewem „Mitręga” w Łazach w godz.17:00 – 21:00.

14 września 2024 –od godz. 8:00 – 9:30 rejestracja i odprawa kierowników ekip w Biurze Organizacyjnym Olimpiady.

Ceremonia otwarcia Olimpiady rozpocznie się o godz. 10:00.

Wszystkie konkurencje będą rozgrywane na terenie miasta Łazy.

Aplikacja do rejestracji zawodników została otwarta przez organizatora dnia 21.08.2024 i potrwa do 09.09.2024 r.

Zawodnicy – słuchacze UTW-UR, zainteresowani wyjazdem na Olimpiadę mogą się zgłaszać do kol. Doroty Kieś tel. 515 981 081. Lista do naboru zostanie zamknięta 2 września 2024 r.

Dyscypliny sportowe, w których słuchacze UTW-UR zamierzają startować, to: zawody pływackie, zawody lekkoatletyczne, przełaje rowerowe, turniej boule, turniej łuczniczy, tenis stołowy, zawody strzeleckie i inne towarzyszące.

Kategorie wiekowe, w których mogą startować seniorzy: 60-69, 70-79, 80-89, 90+.

Monitorowanie rezultatów projektu „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej poprzez udział seniorów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Sportowej Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych” to oficjalne wyniki w poszczególnych konkurencjach sportowych ogłoszone przez organizatora, lista uczestników, dokumentacja fotograficzna.

Maria Suchy, Prezes SP UTW