Koncert kolęd pracowników i studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego

20 stycznia 2020 r. w sali koncertowej Instytutu Muzyki odbył się kolejny Koncert Kolęd Pracowników i Studentów UR. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała i obejrzała wiele pięknie przygotowanych występów.

Należy cieszyć się, że ten rodzaj wspólnego świętowania zagościł na stałe w kalendarzu naszego Uniwersytetu.

W tej edycji koncertu wystąpili:

1. Instytut Muzyki, Kolegium Nauk Humanistycznych - pastorałka "Raduj się świecie" - studenci kierunku Jazz i muzyka rozrywkowa.

2. Instytut Nauk o Kulturze Fizycznej, Kolegium Nauk Medycznych - pastorałka "Świąt wesołych życzę wam" - zespół w składzie: Jacek Kulpiński, Paweł Rut, Wiesław Szarek, Albin Gabor.

3. Kolegium Nauk Medycznych i Kolegium Nauk Przyrodniczych - pastorałka autorska "Artaban" – prof. dr hab. Artur Mazur oraz dr hab. Józef Cebulski, prof. UR.

4. Instytut Historii, Kolegium Nauk Humanistycznych - kolęda "Lulajże Jezuniu" - Łukasz Bizoń (stud. kier. Kulturoznawstwo) – saksofon.

5. Instytut Nauk Prawnych, Kolegium Nauk Społecznych - kolęda "Gdy śliczna Panna" - Elżbieta Feret.

6. Instytut Pedagogiczny, Kolegium Nauk Społecznych - pastorałka autorska "Wiatr pędziwiatr" - Roman Pelczar, Janusz Boczar, Marta Wrońska, Wojciech Motyka, Hubert Sommer, Lucjan Rybak oraz studenci.

7. Instytut Ekonomii i Finansów, Kolegium Nauk Społecznych - pastorałka "Mario czy już wiesz?" - zespół Inflacja 2.0.

8. Instytut Nauk Rolniczych i Instytut Technologii Żywności i Żywienia - pastorałka "Tylko jedna jest taka noc" - Natalia Kochman-Kędziora, Michał Miłek oraz studenci: Adrian Frydrych i Bartłomiej Delekta.

9. Instytut Nauk Socjologicznych, Kolegium Nauk Społecznych - pastorałka "Skrzypi wóz" - studenci kier. Praca socjalna  pod kierunkiem dr hab. Krystyny Leśniak-Moczuk, prof. UR.

10. Kolegium Nauk Medycznych - utwór  "Wonderwall" z rep. grupy Oasis, studenci kierunku lekarskiego, English Devision  i ich opiekun prof. David Aebisher (gitara).

Występ finałowy - kolęda "Przybieżeli do Betlejem" - wszyscy wykonawcy

Gratulujemy wszystkim wykonawcom. Dziękujemy za wspólne świętowanie i zapraszam na kolejną edycję.