Naukowcy z Kolegium Nauk Przyrodniczych z wizytą na Węgrzech

W dniach 16-22 lutego dwóch przedstawicieli Kolegium Nauk Przyrodniczych: dr inż. Łukasz Jurczyk, adiunkt w Zakładzie Podstaw Rolnictwa i Gospodarki Odpadami oraz mgr Karol Skrobacz, doktorant w Zakładzie Chemii i Toksykologii Żywności przebywało na tygodniowym stażu w Uniwersytecie Karola Eszterházyego w Egerze (Węgry).

Odbył się on w ramach współpracy grupy badawczej MTA-EKE Lendület Environmental Microbiome Research Group Hungarian Academy of Sciences and Eszterházy Károly University (kierownik dr József Geml) z Zakładem Ochrony Przyrody i Ekologii Krajobrazu (kierownik dr hab. Andrzej Bobiec).

Celem wyjazdu było poznanie metodyki oznaczania tzw. metagenomu próbek środowiskowych oraz ekstrakcja materiału genetycznego z próbek gleby pochodzących z Puszczy Białowieskiej. Efektem współpracy będzie wspólna publikacja naukowa