OŚWIADCZENIE JM PROF. DRA HAB. SYLWESTRA CZOPKA, REKTORA UNIWERSYTETU RZESZOWSKIEGO

w sprawie ograniczenia podróży zagranicznych pracowników i studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego

Szanowni Państwo,

w odniesieniu do będącej globalnym problemem epidemii wirusa SARS-CoV-2 tzw. KORONAWIRUSA Z WUHAN, mając na uwadze bezpieczeństwo członków społeczności akademickiej naszego Uniwersytetu zdecydowanie zalecam powstrzymanie się od wyjazdów zagranicznych zarówno pracownikom, jak również studentom Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Stale monitorujemy sytuację. Nie ma obecnie żadnego powodu do paniki, ale zdrowy rozsądek nakazuje podjęcie działań profilaktycznych.

Jednocześnie zalecam zapoznanie się z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, które dostępne jest pod adresem - https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/ oraz bezwzględne przestrzeganie określonych tam zaleceń.

prof. dr hab. Sylwester Czopek