Wielki test wiedzy o Rzeszowie

W środę, tj. 15 stycznia 2020 r. w budynku A0 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Pigonia odbyła się druga edycja „Wielkiego testu wiedzy o Rzeszowie”. Organizatorem testu była „Gazeta Wyborcza” wraz z partnerami: Miastem Rzeszów i Uniwersytetem Rzeszowskim.

Podczas inauguracji w auli 167 o godz. 15:30 uczestników konkursu przywitała Magdalena Mach - redaktor naczelna Gazety Wyborczej, życząc im powodzenia podczas zmagań konkursowych. Konkurs został podzielony na dwie tury, realizowane w pracowniach 258 i 261 w godzinach 16:00 oraz 17:00. O godzinie 18:00 jury, na czele którego stanął dr hab. prof. UR Andrzej Bonusiak, wyłoniło trzech laureatów konkursu spośród 55 uczestników.

Laureatem I miejsca był Adam Napiórkowski, który zdobył aż 57 punktów na 60 możliwych. Wicemistrzem zmagań okazał się Janusz Dźwierzyński, który uzyskał 53 punkty, zaś ostatnie miejsce na podium zajął Sławomir Stec, odpowiadając poprawnie na 51 pytań. Ogłoszenie wyników miało miejsce o godzinie 18:30, podczas którego pogratulowano zwycięzcom oraz wręczono im zaproszenia na oficjalny odbiór nagród podczas 666. rocznicy lokacji miasta Rzeszowa (18 stycznia 2020 r.)

Podczas uroczystości laureaci odebrali symboliczne czeki wraz z gratulacjami z rąk Prof. dra hab. Sylwestra Czopka - Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego, Marka Ustrobińskiego - Wiceprezydenta Rzeszowa oraz Magdaleny Mach - Redaktor naczelnej Gazety Wyborczej.

Fot. Michał Święcicki (Uniwersytet Rzeszowski), Patryk Ogorzałek (Gazeta Wyborcza)