Filtruj wyniki

11 kwietnia w Uniwersytecie Rzeszowskim społeczność akademicka miała okazję uczestniczyć w spotkaniu otwartym kandydatów na stanowisko Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Studentka III roku matematyki Monika Skrobacz i dr Adam Najdecki zdobyli trzecie miejsce i brązowy medal w Akademickich Mistrzostwach Polski w Brydżu Sportowym w klasyfikacji generalnej.

5 kwietnia br., Katedra Rusycystyki w Instytucie Neofilologii UR zorganizowała Festiwal Języków i Kultur Słowiańskich. Wydarzenie zostało skierowane do uczniów szkół podstawowych i średnich województwa podkarpackiego wraz z nauczycielami, w wydarzeniu uczestniczyli również sympatycy języków i muzyki słowiańskiej.

Miło nam poinformować, że decyzją Minister Edukacji Barbary Nowackiej, Pan dr hab. Wojciech Walat, prof. UR został powołany na Członka Rady do spraw Informatyzacji Edukacji.

Wernisaż wystawy odbył się w gmachu galerii BWA, przy licznej obecności uczestników pokonkursowej wystawy, zaproszonych gości i miłośników malarstwa. Połączony był z ceremonią wręczenia nagród konkursowych w ramach triennale dla wyłonionych zwycięzców ogólnopolskiego konkursu.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w dniu 18 marca br. postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej nadano tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne Pani dr hab. Beacie Sas-Korczyńskiej.

Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki w projekcie Mozaika lokalnych tożsamości zestawia blisko 100 przykładów obiektów architektonicznych i rozwiązań przestrzeni wspólnych z 57 polskich miast i miejscowości, powstałych po 1989 roku.

Z dumą informujemy, że w dniu 22 marca 2024 r. Pan Dariusz Wieczorek, Minister Nauki podjął decyzję o przyznaniu osiemnastu studentom Uniwersytetu Rzeszowskiego stypendium ministra za znaczące osiągnięcia za rok akademicki 2023/2024.

Wybitnego pianistę, aranżera i kompozytora śp. dr hab. Zbigniewa Jakubka, prof. UR  uhonorowano pośmiertnie nagrodą Fryderyk, w kategorii Artysta Roku Jazz.

W miniony weekend wioślarze z Uniwersytetu Rzeszowskiego osiągnęli imponujący wynik, zdobywając trzecie miejsce w kategorii MIXT na Pucharze Polski. Ponadto, nasi zawodnicy wywalczyli wiele wyróżnień na Akademickich Mistrzostwach Polski.

20 marca odbył się Dzień Otwarty Uniwersytetu Rzeszowskiego połączony z 15. Uniwersyteckimi Targami Pracy, na terenie Centrum Innowacji i Transferu Wiedzy Techniczno-Przyrodniczej UR gościliśmy uczniów szkół średnich, maturzystów, studentów i pracodawców.