Filtruj wyniki

Mamy zaszczyt poinformować, że w dniu 29 lutego postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej nadano tytuł profesora nauk rolniczych w dyscyplinie zootechnika i rybactwo Pani dr hab. Annie Koziorowskiej.

14 marca br., na posiedzeniu Kolegium Elektorów wybrano przewodniczacego, którym został prof. dr hab. Marek Stanisz. W dniach 18-20 marca br., Elektorzy będą zgłaszać kandydatów na stanowisko Rektora

Rekrutacja na studia na Uniwersytecie Rzeszowskim ruszy już 27 maja. Jak co roku nasza Uczelnia organizuje Dzień Otwarty, na którym kandydaci będą mieli okazje zapoznać się z nasza ofertą edukacyjną.

14 marca obchodziliśmy Tydzień Mózgu w Rzeszowie, jak co roku Uniwersytet Rzeszowski włączył się w organizacje tej inicjatywy. Organizatorzy przygotowali cykl wykładów tematycznych poświęconych tematyce mózgu.

Na obszarze gminy Orły w powiecie przemyskim archeolodzy prowadzą prace wykopaliskowe od 27 lutego 2024 r. W Hnatkowicach natrafili na pozostałości intensywnego osadnictwa sprzed około 5,5 tys. lat.

8 marca w Uniwersytecie Rzeszowskim świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia.

7 marca br., w Galerii im. prof. Włodzimierza Kotkowskiego Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyło się uroczyste otwarcie wystawy "Polscy bohaterowie, Innowatorzy, modernizatorzy, wynalazcy i ich wkład w rozwój społeczeństwa".

Z okazji Dnia Kobiet JM Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego składa Paniom całej społeczności akademickiej najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.

Zapraszamy do przeczytania tematycznego artykułu pt. Oddajmy im to, co im się należy – Kobiety w matematyce autorstwa dr hab. Stanisławy Kanas, prof. UR

Już po raz 21. "Puls Medycyny" ogłosił wyniki prestiżowego rankingu "Listy Stu". Wśród najbardziej wpływowych osób w medycynie profesorowie Kolegium Nauk Medycznych.

Projekt pt. „Wielocechowe powierzchnie do wysokowydajnego sortowania komórek (HiTACS) realizowany będzie przez naukowców z Kolegium Nauk Medycznych UR we współpracy z zespołem naukowym z University of Georgia, USA oraz z Instytutu Fizyki Materii Skondensowanej Narodowej Akademii Nauk Ukrainy we Lwowie.

W dniu 26 lutego 2024 r. odbyła się debata Druga rocznica agresji Rosji na Ukrainę: sytuacja uchodźców, współpraca miast i plany odbudowy kraju, w trakcie której zostały poruszone kwestie współpracy ukraińsko-polskiej w różnych wymiarach.

Mamy zaszczyt poinformować, że w dniu 2 lutego Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał tytuł profesora nauk społecznych w dyscyplinie nauki prawne Panu dr  hab. Radosławowi Grabowskiemu, prof. UR

Do mistrzostw przystąpiło łącznie 386 uczestników, z 49 uczelni. Już w pierwszej konkurencji student Uniwersytetu Rzeszowskiego zdobył medal.