Filtruj wyniki

Mamy zaszczyt poinformować, że na mocy uchwał nr 76/2024 oraz 77/2024 Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk z dnia 12 czerwca 2024 r., Pani Profesor Jolanta Szempruch została powołana na Członkinię Sekcji Pedagogika Pracy KNP oraz Sekcji Pedagogiki Szkoły KNP PAN na kadencję 2024 - 2027.

dr LL.M. Wojciech J. Kosior z Zakładu Prawa Rzymskiego ‒ otrzymał prestiżowe stypendium Fundacji Lanckorońskich, przyznawane przez Polską Akademię Umiejętności, na przeprowadzenie badań naukowych w Rzymie w 2025 roku.

12 lipca br. Pani prof. dr hab. Elżbieta Feret Prorektor ds. Kolegium Nauk Społecznych oraz dr Paweł Majka z Instytutu Nauk Prawnych gościli w murach naszego Uniwersytetu, grupę pracowników wraz z Dziekanem Wydziału Prawa Conf. univ. dr. Cristianem MIHEȘ Universitatea din Oradea.

W dniach 1-9 lipca br., w ramach szkoły letniej CEEPUS „Komunikacja w Medycynie Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego, gościło 15 uczestników – studentów kierunków medycznych oraz nauczycieli akademickich z Czech, Węgier oraz Słowacji, Stypendystów Programu CEEPUS NAWA.

Mamy zaszczyt poinformować, że 12 czerwca br., dr hab. Alicja Ungeheuer-Gołąb, prof. UR została powołana na Członkinię Sekcji Pedagogiki Sztuki KNP Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2024-2027.

Oliwier Wdowik jako pierwszy Polak w historii zajął piąte miejsce w biegu na 100 metrów na Mistrzostwach Świata Juniorów. Jednak obecnie jego największym osiągnięciem jest awans na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

W dniach 1-7 lipca br., w ramach Forum of German and Polish Universities of Administration odbyło się Polsko-Niemieckie Seminarium Studenckie „Administrative challenges related to persons from Ukraine under temporary protection”.

Po raz kolejny samorząd województwa przyznał dotacje dla podkarpackich uczelni. Dotacja trafiła do dziesięciu uczelni z terenu Podkarpacia, w tym również do Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Student Uniwersytetu Rzeszowskiego Miłosz Szpar okazał się najlepszy podczas rozgrywanych w dniach 23.06-01.07.2024 w Entebbe (Uganda) Akademickich Mistrzostwach Świata!

W dzisiejszym świecie cyfryzacji, umiejętność efektywnej komunikacji wizualnej i społecznej staje się kluczowa. Odpowiadając na rosnące potrzeby rynku pracy, kierunek Media, Visual and Social Communication oferuje studentom kompleksowe wykształcenie, które łączy zarówno teoretyczną wiedzę, jak i praktyczne umiejętności.

Mamy zaszczyt poinformować, że podczas posiedzenia plenarnego Komitetu Akustyki Polskiej Akademii Nauk prof. dr hab. inż. Lucyna Leniowska została wybrana na Zastępcę Przewodniczącego Komitetu Akustyki Polskiej Akademii Nauk.

Minister nauki Dariusz Wieczorek powołał nową Radę Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. Kadencja nowej Rady rozpoczyna się 3 lipca i potrwa do 3 lipca 2028 roku.

26 czerwca świętowaliśmy zakończenia sezonu sportowego AZS Uniwersytet Rzeszowski. W rozdaniu pamiątkowych dyplomów, podziękowań i symbolicznych nagród za sukcesy sportowe wzięli udział medaliści, trenerzy, członkowie klubu oraz zaproszeni goście

27 czerwca br. odbyło się ostatnie posiedzenie Senatu Uniwersytetu Rzeszowskiego kadencji Rektora UR, prof. dra hab. Sylwestra Czopka. Podczas tego posiedzenia Senat Uniwersytetu podjął dziewięć uchwał związanych z dydaktyką.

W dniach 27-29 czerwca 2024 obyła się w Rzeszowie IX Międzynarodowa Konferencja Weiglowska. Rudolf Weigl był wybitnym polskim biologiem, który opracował pierwszą skuteczną szczepionkę przeciwko tyfusowi plamistemu.