Aktualności / News

Filtruj wyniki

W wyniku rozstrzygnięcia konkursu OPUS 22 realizowanego przez Narodowe Centrum Nauki dwoje naukowców z Instytutu Biologii i Biotechnologii KNP Uniwersytetu Rzeszowskiego otrzymało środki na realizację swoich projektów badawczych.

widok dwóch bioreaktorów

Profesor Patryk Fickers z Instytutu Microbial Processes and Interactions (MiPI) University of Liège - Gembloux Agro-Bio Tech w Belgii wygłosi cykl wykładów.

Pracownicy Instytutu Biologii i Biotechnologii dr Leszek Potocki, mgr inż. Bernadetta Oklejewicz oraz studentka II roku studiów magisterskich kierunku Biotechnologia Pani inż. Aleksandra Baran otrzymali patent.

Troje studentów kierunku biotechnologia realizuje projekty naukowe z zakresu immunologii w Zakładzie chemii medycznej Wydziału Medycyny Translacyjnej na Uniwersytecie w Lund pod Kierunkiem Prof. Anny Blom.

zapis parametrów hodowli

Instytut Biologii i Biotechnologii wyposażony w bioreaktory do pilotażowych badań na mikroorganizmach

Jest nam bardzo miło poinformować, że ośmioro studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego (trzy studentki Biotechnologii) otrzymało stypendium MNiSW za znaczące osiągnięcia w roku akademickim 2019/2020.

Miło nam jest poinformować, że dnia 4 grudnia 2019 roku Rada Naukowa Instytutu Nauk Biologicznych Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie podjęła uchwałę o nadaniu stopnia doktora habilitowanego dr Małgorzacie Kus-Liśkiewicz.

Jean-Marc Nicaud jest pracownikiem The Micalis Institute, AgroParisTech/INRA we Francji. Jego główny wątek badawczy związany jest z biologią syntetyczną, metabolizmem lipidów oraz zagadnieniami dotyczącymi inżynierii metabolicznej genomu (CRISPR/Cas9, Goldengate, Gateway).