Aktualności/News

Dr Michał P. Garapich z London Metropolitan University (Wielka Brytania) poprowadził zajęcia dla doktorantów w Szkole Doktorskiej UR

W dniach 20.05. – 24.05.2024 r. w Szkole Doktorskiej w Uniwersytecie Rzeszowskim gościł profesor London Metropolitan University dr Michał P. Garapich. Urodzony w Krakowie, studia ukończył na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie obronił doktorat. Od 20 lat mieszka w Londynie i zajmuje się naukowo kwestiami związanymi z migracjami, wielokulturowością i bezdomnością. Prowadził, bądź współpracował przy wielu projektach finansowanych przez KE, MSZ, media, samorządy brytyjskie, NCN, ESRC czy think tanki (IPPR, Instytut Spraw Publicznych, Instytut Zachodni). Na stałe współpracuje także z Ośrodkiem Badań nad Migracjami (OBM) – ogólnouniwersytecką jednostką organizacyjną Uniwersytetu Warszawskiego.

W Uniwersytecie Rzeszowskim gościł na zaproszenie Instytutu Historii w ramach projektu prowadzonego przez Szkołę Doktorską UR STER NAWA - umiędzynarodowienie szkół doktorskich - UR an international PhD student. W ramach projektu przeprowadził z doktorantami z dyscyplin; historia i filozofia zajęcia – warsztaty, mające na celu pogłębienie wiedzy z zakresu antropologii filozoficznej i antropologii historycznej.