Debata w drugą rocznicę agresji Rosji na Ukrainę

W dniu 26 lutego 2024 r. odbędzie się debata "Druga rocznica agresji Rosji na Ukrainę: sytuacja uchodźców, współpraca miast i plany odbudowy kraju", w trakcie której poruszone zostaną kwestie współpracy ukraińsko-polskiej w różnych wymiarach.

Do udziału w tym spotkaniu zostały zaproszone osoby, które pełnią istotne funkcje publiczne: Pan Andrij Sadowy Mer Miasta Lwowa, Pan Wojciech Bakun Prezydent Miasta Przemyśla, Pan Konrad Fijołek Prezydent Miasta Rzeszowa, tj. prezydenci podkarpackich miast-ratowników, Pani Teresa Kubas-Hul Wojewoda Podkarpacka oraz Pan dr hab. Paweł Kowal Pełnomocnik Rady Ministrów ds. odbudowy Ukrainy.

Planowane miejsce i czas spotkania to duża aula w budynku A0 („Kula”) w godzinach 10.00-12.00.

Logotypy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Rzeszowskiego i Regionalnej Inicjatywy Doskonałości

Dofinansowano ze środków Ministra Nauki w ramach programu „Regionalna Inicjatywa Doskonałości” w latach 2024 – 2027,

nr RID/SP/0011/2024/1, kwota finansowania 17 172 501,00 zł.