Dezinformacja i hejt w erze sztucznej inteligencji. Cyfrowa pandemia XXI wieku

W dniach 22.02-23.02.2024 roku w Rzeszowie odbyła się druga edycja konferencji Media Info, organizowanej przez Fundację Oksymoron: „Dezinformacja i hejt w erze sztucznej inteligencji. Cyfrowa pandemia XXI wieku”. Instytut Nauk o Polityce był partnerem tego wydarzenia.

Pierwszy dzień konferencji składał się z trzech paneli dyskusyjnych, w których poruszono następujące tematy:

1. LOCKDOWN, czyli rola mediów publicznych, lokalnych, samorządowych w walce z dezinformacja i hejtem

2. SZCZEPIONKA, czyli rola narzędzi komunikacji w budowaniu wiarygodności informacji z uwzględnieniem wykorzystania sztucznej inteligencji

3. KWARANTANNA, czyli agresja w Internecie – przyczyny, skutki, metody defensywne

W trzecim panelu jako prelegentka wystąpiła dr hab. Anna Siewierska, prof.UR, która reprezentowała Instytut Nauk o Polityce.

Dzień drugi poświęcony był warsztatom z zakresu walki z dezinformacją i hejtem w Internecie. W warsztatach udział wzięli dr Jakub Czopek z Instytutu Pedagogiki oraz dr Zofia Sawicka z Instytut Nauk o Polityce w ramach realizacji projektu Regionalna Inicjatywa Doskonałości „Migranci z Ukrainy w województwie podkarpackim. Implikacje społeczno-gospodarcze”.

Logotypy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Uniwersytetu Rzeszowskiego i Regionalnej Inicjatywy Doskonałości

Dofinansowano ze środków Ministra Nauki w ramach programu „Regionalna Inicjatywa Doskonałości” w latach 2024 – 2027,

nr RID/SP/0011/2024/1, kwota finansowania 17 172 501,00 zł.