Relacja z inauguracji roku akademickiego UTW-UR.

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2022/2023  Uniwersytetu Trzeciego Wieku - UR.

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2022/2023 Uniwersytetu Trzeciego Wieku - UR odbyła się we wtorek 18 października 2022 r. o godz. 17.00 w auli głównej UR, bud.A-1 przy ul. Rejtana 16 C.

Zgromadzonych na sali zaproszonych gości oraz słuchaczy UTW-UR powitała Prezes  Małgorzata Siuta. W imieniu JM Rektora UR prof. dr hab. Sylwestra Czopka, wystąpienie inaugurujące wygłosiła Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia UR dr hab. Elżbieta Rokosz prof. UR, która uroczyście ogłosiła otwarcie nowego roku akademickiego 2022/2023. Po odśpiewaniu tradycyjnego Gaudeamus igitur  przez chór UTW-UR Cantilena, nastąpiły wystąpienia gości. W imieniu Wojewody Podkarpackiego przemawiała Wicewojewoda Podkarpacki Jolanta Sawicka, natomiast w imieniu Marszałka Województwa Podkarpackiego - Członek Zarządu Stanisław Kruczek. List gratulacyjny od Prezydenta Miasta Rzeszowa odczytała  pan Agnieszka Itner z Wydziału Polityki Społecznej UM. Prezes  UTW-UR Małgorzata Siuta przedstawiła skład nowego Zarządu na kadencję 2022–2025 oraz prezentację dotyczącą zamierzeń na nowy rok akademicki. W części końcowej swojego wystąpienia odczytała listy gratulacyjne i podziękowania dla słuchaczy UTW-UR wyróżniających się w dziedzinie sportowej,  muzycznej oraz członków Klubu fotografii.

Wykład inauguracyjny „Ignacy Łukasiewicz - szejk z Galicji”, wygłosił prof. dr hab. Włodzimierz Bonusiak, który przybliżył historię swoich zainteresowań sylwetką „szejka z Galicji” jak też nieznane szerzej aspekty życia Ignacego Łukasiewicza jako wielkiego społecznika, założyciela pierwszych kas zapomogowo–pożyczkowych i funduszy ubezpieczeniowych. Dziękując za wykład wiceprezes  Danuta Kamieniecka–Przywara przypomniała, że prof. Włodzimierz Bonusiak jest honorowym słuchaczem UTW-UR.

Spotkanie zakończył występ duetu Valentyna Maslovska - wokal i Arkadiusz Rosmus - piano, studentów kierunku jazz i muzyka rozrywkowa w Instytucie Muzyki UR.

Licznie przybyli na inaugurację słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku - UR przed wejściem do auli otrzymali najnowszy Biuletyn Nr 21-22 UTW-UR, którego wydanie zostało współfinansowane przez Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Maria Suchy

Inauguracja UTW-UR w Rzeszowie - Polskie Radio Rzeszów