Sekcja rekreacji sportowo-turystycznej

Szkolenie Akademia Animatorów Bezpiecznej Turystyki Senioralnej.

Szanowni Państwo,

Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku [OFSUTW] z siedzibą w Nowym Sączu zaprasza do udziału w bezpłatnych, 3-dniowych warsztatach z cyklu „Akademia Animatorów Bezpiecznej Turystyki Senioralnej” organizowanych w ramach projektu „Bezpieczna i dostępna turystyka senioralna w Polsce” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

UCZESTNICY: Zajęcia dedykowane są osobom starszym, które ukończyły 60 rok życia, w tym osobom będącym liderami/przedstawicielami organizacji seniorskich oraz członkami gminnych rad seniorów działających na terenie Polski. Do udziału w szkoleniu zapraszamy 2 osoby z danej organizacji/GRS.

TEMATYKA ZAJĘĆ:

Podczas szkolenia omówione zostaną zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa turystów-seniorów, w tym m.in.:
• zagrożeń mogących wystąpić podczas podejmowania aktywności turystycznej, możliwości ich zapobiegania oraz zasad postępowania w przypadku ich zaistnienia,
• zasad funkcjonowania rynku usług turystycznych oraz praw im przysługujących jako konsumentom tych usług,
• działań dotyczących udogodnień i rozwiązań w podróżowaniu dla osób starszych,
• bezpiecznego planowania i organizowania aktywności fizycznej osób starszych w formie turystyki.

MIEJSCE:  Uzdrowisko Ustroń – Równica, ul. Sanatoryjna 7, 43-450 Ustroń [woj. śląskie]

TERMIN: 9-10-11 października 2023 r. [poniedziałek-wtorek-środa]

Organizator pokrywa koszty pobytu (dwa noclegi - zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych, wyżywienie), koszt materiałów dydaktycznych oraz częściowy zwrot kosztów przejazdu.

LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA. DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ!

Zgłoszeń należy dokonywać mailowo: federacjautw@interia.eu

Z uwagi na duże zainteresowanie zajęciami oraz ograniczoną liczbę miejsc uprzejmie prosimy o jak najszybsze dokonywanie zgłoszeń
- nie później niż do 1 października br.

W warsztatach mogą wziąć udział wyłącznie osoby, które zostaną telefonicznie lub mailowo poinformowane przez organizatora o zakwalifikowaniu się.

Załączniki do e-maila:

1.     Formularz zgłoszeniowy
2.     Ramowy harmonogram szkolenia
3.     Klauzulę informacyjną

Serdecznie zapraszamy do udziału!

W razie pytań dot. warsztatów prosimy o kontakt z Zofią Mółką, e-mail: federacjautw@interia.eu , tel. 696 952 016.

Zespół OFSUTW