Wykłady, prezentacje, publikacje do samodzielnego studiowania

„Jak dbać o klimat, jeść zdrową żywność i nie głodować?”

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu organizowanym
w ramach cyklu „Przybij piątkę nauce”,

z udziałem dra hab. inż. Tadeusza Pomianka, prof. WSIiZ.

Spotkanie pt. „Jak dbać o klimat, jeść zdrową żywność i nie głodować?”, odbędzie się 17 maja br. (środa), o godz. 18.00 na kanale YouTube.

Profesor Tadeusz Pomianek, przekonuje, że troska o Ziemię i zaspokojenie potrzeb człowieka nie stoją ze sobą w sprzeczności i można dbać o nie jednocześnie. Podczas wykładu Pan Prezydent przedstawi zarówno negatywne skutki działalności człowieka, takie jak degradacja gleby, wody oraz fitoplanktonu, jak i przedstawi możliwe rozwiązania.

Albo jesteśmy przywiązani do naszego modelu konsumpcji i stylu życia
i bezwiednie zmierzamy do katastrofy, albo w sposób zdyscyplinowany
i konsekwentny, przynajmniej ograniczamy spożycie białka zwierzęcego na rzecz roślinnego. Motywacją powinna być dla nas świadomość, że w ten sposób ratujemy dobre jutro naszych dzieci i wnuków
– mówi prof. Tadeusz Pomianek.

Wszystkich zainteresowanych tym, jak łączyć troskę o klimat i bioróżnorodność z dbałością o zdrowie i komfort ludzi, zapraszamy już w najbliższą środę na wykład. Zachęcamy też do aktywnego udziału w dyskusji
na czacie i zadawania pytań.

IV edycja cyklu „Przybij piątkę nauce” jest realizowana pod hasłem
„Razem na rzecz lepszego jutra”.

Z wyrazami szacunku,

Biuro Organizacji i Współpracy

Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

IV edycja cyklu jest dofinansowana ze środków budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą Społeczna Odpowiedzialność Nauki.