Wykłady, prezentacje, publikacje do samodzielnego studiowania

"Komunikacja Kulturalna" i "Muzeum Pamięci".

ZAPROSZENIE NA DWA WEBINARY O INNOWACJACH SPOŁECZNYCH:

ZAPISZ SIĘ

25 października 2023 r. w g.15:00-17:00 odbędzie się webinar poświęcony innowacji "Muzeum Pamięci".

Na webinar zapraszamy:

• edukatorów i edukatorki muzealnych
  • innych pracowników i pracowniczki muzeów i galerii sztuki
  • osoby pracujące w domy kultury
  • urzedników i urzędniczki jednostek samorządu, zarządzających instytucjami kultury.

Innowacja społeczna „Muzeum Pamięci” to poradnik ze scenariuszami zajęć przygotowany z myślą o muzeach i edukatorach muzealnych, który pozwala stworzyć ofertę dla osób z chorobami otępiennymi. To rozwiązanie, które przerywa zamkniętą w czterech ścianach izolację chorych i ich opiekunów oraz pozwala im czerpać radość z kontaktu ze sztuką.

Więcej o innowacji przeczytasz: https://sieciwsparcia.pl/muzeum-pamieci/
Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Termin: 25 października 2023 r. godz. 15:00-17:00
Miejsce: online, ZOOM (link do spotkania wyślemy osobom zapisanym)
Formularz będzie aktywny do 24.10.2023 r. do końca dnia.

W razie pytań pozostajemy do dyspozycji pod adresem e-mail: [email protected]

Innowacja "Muzeum Pamięci" została opracowana w ramach projektu "Generator Innowacji. Sieci Wsparcia 2", który jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

ZAPISZ SIĘ

30 października 2023 r. o g.17:30 odbędzie się webinar poświęcony innowacji "Komunikacja Kulturalna".

Zaprosiliśmy twórczynie innowacji - Paulinę Pielarz, Ewę Chrobok i Dorotę Kucharczyk, by przedstawiły szczegóły rozwiązania i doświadczenia z jego wdrażania.

Innowacja „Komunikacja kulturalna” to kurs e-learning i szkolenie, które pozwalają zrozumieć, jakiej komunikacji w instytucjach kultury potrzebują osoby 65+. Podczas webianru innowatorki zwrócą uwagę, co jest potrzebne do zaprojektowania zmian, które wspierają aktywne życie kulturalne seniorek i seniorów. Przekonasz się, że zmiany nie muszą być rewolucyjne, wystarczy wiedza, jak zrobić to sprytnie i skutecznie.

Więcej o innowacji przeczytasz: https://sieciwsparcia.pl/komunikacja-kulturalna/

Ten webinar jest dla Ciebie, jeśli:

• pracujesz w instytucji kultury (domu kultury, miejscu aktywności lokalnej, bibliotece, teatrze, kinie, operze, filharmonii, instytucie kultury, muzeum, galerii sztuki
  • interesujesz się projektowaniem uniwersalnym
  • tematyka włączenia społecznegoosób 65+ jest dla Ciebie ważna
  • masz wpływ na funkcjonowanie instytucji kultury - pracujesz w samorządzie , udzielasz grantów, dofinansowania instytucjom kultury
  • wdrażasz projekty kierowane do osób 65+ lub szkolisz osoby pracujące z tą grupą społeczną.

Termin: 30 października 2023 r. godz.17:30-19:30
Miejsce: online, ZOOM (link do spotkania wyślemy osobom zapisanym)Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
Formularz będzie aktywny do 23.10.2023 r. do końca dnia.
W razie pytań pozostajemy do dyspozycji pod adresem e-mail: [email protected]

Innowacja "Komunikacja Kulturalna" została opracowana w ramach projektu "Generator Innowacji. Sieci Wsparcia 2", który jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Znajdź nas w sieci:

Projekt „GENERATOR INNOWACJI. SIECI WSPARCIA 2” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Lider Projektu: PCG Polska Sp. z o. o., ul. Fabryczna 17, 90-344 Łódź, www.pcgpolska.pl
Partner Projektu: Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę", ul. Hoża 35 m. 18,00-681 Warszawa, www.e.org.pl/