W ubiegły weekend poznaliśmy najlepszych zawodników ergometru wioślarskiego 2024 roku.

Sukces w ergometrze wioślarskim!

Na Politechnice Rzeszowskiej odbyła się kolejna edycja Mistrzostw Podkarpacia w ergometrze wioślarskim. Studentki ścigały się na dystansie 500 metrów.  Najlepsza okazała się Magdalena Smycz z czasem 1.43,7, przed Martyną Majcher. 1.44,1 Obie reprezentowały Uniwersytet Rzeszowski. Na szóstym miejscu wwśród 15 zawodniczek finiszowała Aleksandra Wewiórska.  Wśród Panów po pasjonującym finiszu mieliśmy remis i pierwszy raz dogrywkę. Warto tu dodać, że grupa meska rozgrywała zawody na dystansie dwukrotnie dłuższym, a najlepsi studenci uzyskali czas 3.05.7 W dogrywce zwyciężył Michał Wójcik z naszej uczelni, przed kolegą z Politechniki. Trzecie miejsce uzupełnił Hubert Bracik również z UR z czasem 3.0,1. Drużynowno zarówno Panie jak i Panowie zwyciężyli te zawody. Gratulujemy.