W ubiegły weekend poznaliśmy najlepszych zawodników ergometru wioślarskiego 2024 roku.

Sukcesy drużyny Uniwersytetu Rzeszowskiego na Akademickich Mistrzostwach Polski w Ergometrze Wioślarskim

Dystans jaki obowiązywał do pokonania w sobotnich zawodach wynosił 500m. Medalową Drużynę Uniwersytetu Rzeszowskiego reprezentowali: Aleksandra Wewiórska, Magdalena Smycz, Hubert Bracik oraz Michał Wójcik. Oprócz tego nasza uczelnia wystawiła do zawodów także drużynę kobiet oraz mężczyzn. Skład drużyny kobiet: Martyna Majcher, Wiktoria Rut, Magdalena Olszańska, Magdalena Smycz Skład drużyny mężczyzn: Piotr Głowiński, Karol Kajder, Kamil Biliński oraz Miłosz Szczudło.  Niedzielne AMPY odbyły się w hali Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Każdy z zawodników miał do pokonania dystans 1000m, a zawody były podzielone na kategorie wagi lekkiej oraz open. Zawody od samego początku odbywały się w bardzo dynamicznej atmosferze. Nasi studenci dali z siebie wszystko, reprezentując wysoki poziom sportowy oraz wielką determinację, co uczyniło te zawody niezapomnianym wydarzeniem. Na szczególne wyróżnienie w swoich kategoriach zasługują: Magdalena Smycz oraz Michał Wójcik, którzy dali drużynie najwięcej punktów, a do drużyny dołączył również Samuel Kędzior. Są to powody do spoglądania z nadzieją w kolejnych edycjach. Brawo Ergo Team! Zapraszamy wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił w sekcji Ergometru Wioślarskiego. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z trenerem dr Miłoszem Szczudło.