Aktualności

W ubiegły weekend poznaliśmy najlepszych zawodników ergometru wioślarskiego 2024 roku.

Szachiści Uniwersytetu Rzeszowskiego ponownie z brązowym medalem podczas Akademickich Mistrzostw Polski

To pierwsze finały Akademickich Mistrzostw Polski w bieżącym roku 2023/2024. Do mistrzostw przystąpiło łącznie 386 uczestników, z 49 uczelni. Już w pierwszej konkurencji student Uniwersytetu Rzeszowskiego zdobył medal. To Miłosz Szpar, który w ostatniej dziewiątej rundzie walczył do ostatnich sekund o tytuł Mistrza w klasyfikacji generalnej. Niestety poniósł porażkę, która ściągnęła go na piąte miejsce. W klasyfikacji Uniwersytetów był jednak drugi i zdobył srebrny medal. W turnieju indywidualnym z bardzo dobrej strony pokazała się Barbara Trybowska, która była piąta w klasyfikacji Uniwersytetów. Kolejnym etapem imprezy był turniej drużynowy. Nie układał się on po myśli naszych zawodników, po kolejnych rundach spadali do drugiej dziesiątki, a nawet niżej. Ostatecznie jednak drużyna w składzie: Miłosz Szpar, Adrian Miąsik. Piotr Sygulski, Wojciech Urbański, Michał Drożdzal, Barbara Trybowska, Agnieszka Łuka i Miłosz Szczudło zajęła czwarte miejsce w pionie Uniwersytetów. Po zliczeniu punktów w turnieju indywidualnym oraz drużynowym udało się prześcignąć Uniwersytet Gdański i drugi już raz cieszyć się z brązowych medali. W klasyfikacji generalnej drużyna uplasowała się na bardzo wysokim ósmym miejscu. Serdecznie gratulujemy całej drużynie.