Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami Uniwersytetu zakupiło nowy sprzęt, który ułatwi osobom niepełnosprawnym funkcjonowanie w murach uczelni

Na początku tego roku  ze środków w dyspozycji Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami UR zakupiono nowy sprzęt i wyposażenie,  z którego będą mogły korzystać osoby  z niepełnosprawnościami narządu ruchu oraz wadami słuchu.

W czytelni biblioteki UR powstało stanowisko przeznaczone do pracy, wyposażone w specjalistyczny skaner,  słuchawki kostne, specjalistyczne oprogramowanie, stół z możliwością dostosowania jego wysokości  wg. potrzeb oraz ergonomiczne  krzesło.

Zakupiono dwie pętle indukcyjne (przenośne), które znajdują się w dużej auli w budynku A1 i auli w budynku D9 oraz dziesięć pętli stanowiskowych. Zainstalowano je w bibliotece (2 sztuki),  w budynkach: A0, A1,G4, D9 (Zalesie) oraz C7 (ul. Marszałkowska), w domach  studenckich „Laura”, „Filon” i Centrum Symulacji Medycznej (ul. Warszawska). Instytut Nauk o Kulturze Fizycznej zaopatrzono w siedem stołów o regulowanej wysokości do sal dydaktycznych. Planowane są sukcesywnie dalsze zakupy.