CEEPUS SUMMER SCHOOL Międzynarodowa Szkoła Letnia 2024 w Kolegium Nauk Medycznych UR

W dniach 1-9 lipca 2024 r., w ramach szkoły letniej CEEPUS „Komunikacja w Medycynie Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego, gościło 15 uczestników – studentów kierunków medycznych oraz nauczycieli akademickich z Czech, Węgier oraz Słowacji, Stypendystów Programu CEEPUS NAWA.

Szkoła Letnia była wyjątkową szansą edukacyjną dla przyszłej kadry medycznej oraz pracowników naukowych z dziedziny nauk medycznych i nauk o zdrowiu.

Uczestnicy z zaangażowaniem brali udział w seminariach i warsztatach, które prowadzili pracownicy Kolegium Nauk Medycznych: dr hab. Agnieszka Banaś-Ząbczyk, dr AnnaBartosiewicz, dr Justyna Kosydar-Bochenek, dr MałgorzataNagórska. Duże zainteresowanie uczestników szkoły letniej, zarówno studentów jak i nauczycieli akademickich wzbudziła wizyta w Centrum Symulacji Medycznej, które zaprezentował im dr Grzegorz Kucaba, kierownik CSM. W ramach Szkoły Letniej zrealizowano także wiele działań networkingowych i integracyjnychoraz program kulturalny, który obejmował  spacery i wycieczkę zabytkowym autobusem „Jelcz Tour” po Rzeszowie, wizytę w „Rzeszowskich Piwnicach-Interaktywnej Instytucji Kultury”, udział w koncertach, spektaklu pantomimy oraz w premierowym pokazierzeszowskiej fontanny multimedialnej. Dzięki uprzejmości Okręgowej Izby Lekarskiej uczestnicy zwiedzili Letni PałacLubomirskich.

Szkoła Letnia 2024 w Kolegium Nauk Medycznych była okazją do zdobycia nowej wiedzy i umiejętności, a także do wymiany doświadczeń i nawiązania perspektywicznych międzynarodowych kontaktów. Uczestnicy wyrazili duże zainteresowanie organizacją wspólnych przedsięwzięć w przyszłości.

Kierownikiem projektu była dr Małgorzata Nagórska z Instytutu Nauk Medycznych. Funkcję jednostki koordynującej pełniło Centrum Welcome „Nowa Przestrzeń Naukowca” działające w Kolegium Nauk Medycznych reprezentowane przez mgr inż. Anetę Radaczyńską.