Z okazji rozpoczęcia kadencji rektorskiej JM Rektor prof. dr hab. Adam Reich otrzymał życzenia i gratulacje od pana dra Mieczysława Janowskiego, który – niezależnie od sprawowanych funkcji – jest wiernym orędownikiem akademickiego Rzeszowa

Szanowny Pan

Prof. dr hab. Adam Andrzej REICH

Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego

im. Świętej Jadwigi Królowej

Wasza Magnificencjo - Wielce Szanowny Panie Rektorze,

Jako osoba czynnie i emocjonalnie związana z powołaniem w roku 2001 Uniwersytetu Rzeszowskiego, pragnę - do składanych już uprzednio powinszowań z okazji zwycięskich wyborów - dołączyć najlepsze życzenia w związku z objęciem przez Pana, Panie Rektorze, oraz przez Panie i Panów Prorektorów najwyższych stanowisk, godności i funkcji akademickich w Uniwersytecie Rzeszowskim.

Jest to jednak nie tylko i nie tyle splendor oraz powód do uzasadnionej satysfakcji, ale nade wszystko stanowi to rozpoczęcie kolejnej kadencji wytężonej, twórczej pracy i zarazem odpowiedzialnej służby dla jak najbardziej owocnego rozwoju badań naukowych i kształcenia studentów na możliwie najwyższym poziomie.

Tego potrzebuje: Rzeszów, Podkarpacie, Polska, Europa i Świat cały.

Jestem przeświadczony o tym, że współdziałanie Waszej Magnificencji ze wszystkimi, którzy tworzą Wspólnotę Akademicką nacechowane będzie ustawiczną i roztropną troską o nasze cenne dobro wspólne, jakim jest Uniwersytet Rzeszowski.

Niechaj nadchodzący czas Pańskiej służby i pracy da Uniwersytetu, a także dawanie przykładu, jak starać się służyć innym, swoich pożytków zapomniawszy, będzie świadectwem wierności ideałom, którymi są: Bóg, Ojczyzna i Honor Polaka, a także dobre imię Naukowca i Nauczyciela Akademickiego.

Naturalnie, życzę również doskonałego zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz dalszego rozwoju w każdym wymiarze: tak osobistym oraz rodzinnym, jak i naukowym oraz społecznym.

Moje życzenia - za Pana, Szanowny Panie Rektorze, uprzejmym pośrednictwem - pragnę skierować również do grona Pan i Panów Prorektorów współpracujących z Waszą Magnificencją. Są to: prof. dr hab. Jolanta Szempruch, Prorektor ds. Kolegium Nauk Społecznych, prof. dr hab. Sabina Grabowska, Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia, prof. dr hab. n. med. Artur Mazur, Prorektor ds. Kolegium Nauk Medycznych, prof. dr hab. Janusz Pasterski, Prorektor ds. Kolegium Nauk Humanistycznych, dr hab. Józef Cebulski, prof. UR, Prorektor ds. Kolegium Nauk Przyrodniczych.

dr Mieczysław Janowski