Lekarski Egzamin Końcowy w Uniwersytecie Rzeszowskim

21 września w murach Uniwersytetu Rzeszowskiego, już po raz czwarty odbywa się Lekarski Egzamin Końcowy (LEK). Do egzaminu przystępuje 510 osób, w tym również absolwenci kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Rzeszowskim. Punktualnie o godzinie 11:00 rozpoczęli oni zmagania z zadaniami testowymi, które potrwają cztery godziny. LEK to kluczowy etap w drodze do uzyskania pełnych kwalifikacji lekarskich i stanowi podsumowanie kilkuletnich studiów medycznych.

LEK czyli Lekarski Egzamin Końcowy to test składający się z 200 pytań z jedną poprawną odpowiedzią. Aby uzyskać pozytywny wynik z LEK przystępujący do egzaminu musi zdobyć co najmniej 56% maksymalnej liczby punktów.

Po raz pierwszy w historii regionu LEK w Rzeszowie odbył się 18 września w 2021 roku.

Szczególnie cieszymy się, że wśród zdających są także nasi absolwenci, którzy przez lata zdobywali wiedzę i umiejętności właśnie tutaj, na naszej uczelni. Trzymamy kciuki za wszystkich zdających i życzymy powodzenia!