Symboliczne przekazanie władzy rektorskiej podczas nadzwyczajnego posiedzenia Senatu Uniwersytetu Rzeszowskiego

16 września odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Senatu Uniwersytetu Rzeszowskiego, podczas którego nastąpiło symboliczne przekazanie władzy Rektorskiej.

Rektor Senior, prof. dr hab. Sylwester Czopek urząd Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego sprawował od 2015 roku. Swoją najdłuższą w historii uczelni kadencję zakończył z dniem 31 sierpnia 2024 roku. JM Rektor UR prof. dr hab. Adam Reich, władzę objął 1 września br. zgodnie z Ceremoniałem Akademickim Uniwersytetu Rzeszowskiego symboliczne przekazanie władzy następuje podczas nadzwyczajnego posiedzenia Senatu Uniwersytetu Rzeszowskiego.

JM Rektor prof. dr hab. n. med. Adam Reich objął urząd Rektora ósmej kadencji w historii Uniwersytetu Rzeszowskiego

16 kwietnia 2024 r., odbyły się wybory Rektora w Uniwersytecie Rzeszowskim. Decyzją 150 Elektorów uprawnionych do głosowania, nowym Rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego został prof. dr hab. n. med. Adam Reich.

Podczas uroczystości głos zabrał ustępujący Rektor prof. dr hab. Sylwester Czopek, zwracając się do nowo wybranych władz uczelni z życzeniami.

JM Rektor prof. dr hab. n. med. Adam Reich podziękował poprzednim władzom Uczelni i podkreślił, że najważniejszym zadaniem Rektora jest działanie na rzecz rozwoju naszej Alma Mater, podnoszenie potencjału naukowego i kształcenie przyszłego pokolenia.

Portrety ustępujących Rektorów zdobią ścianę Sali Senatu Uniwersytetu Rzeszowskiego, upamiętniając zasługi każdego z nich dla rozwoju naszej Uczelni. Podczas nadzwyczajnego posiedzenia Senatu miało miejsce uroczyste odsłonięcie portretu prof. dr hab. Sylwestra Czopka, Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego. Autorem dzieła jest prof. dr hab. Tadeusz Boruta z Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Rektor UR prof. dr hab. n. med. Adam Reich wręczył mandaty senatorskie członkom Senatu. W skład Senatu Uniwersytetu Rzeszowskiego wchodzi 61. senatorów.

fot. Michał Święciki