Nominacja profesorska dla dra hab. Macieja Machaczki

Maciej Jarosław Machaczka

Prof. dr hab.; nauki medyczne. Studia medyczne w Collegium Medicum UJ w Krakowie, tamże stopień doktora (2000) i habilitacja (2013); specjalizacje z chorób wewnętrznych (1997 i 2001) i hematologii (2005). Młodszy asystent w Oddziale Chorób Wewnętrznych Szpitala OO. Bonifratrów w Krakowie (1995–96), asystent naukowo-dydaktyczny w Katedrze Hematologii CM UJ (1996–2001); staże: we Fred Hutchinson Cancer Research Center w Seattle, USA (1999), w Klinice Hematologii Uniwersytetu w Salamance, Hiszpania (2000). Od 2002 w Szwecji; w l. 2002–04 asystent i starszy asystent w Klinice Medycznej Szpitala Kullbergska w Katrineholm, następnie ordynator w Oddziale Hematologii Kliniki Medycznej Szpitala w Varberg (2004–07), od 2008 ordynator w Centrum Hematologicznym Szpitala Uniwersyteckiego Karolinska. Prof. nadzw. UR od 2013; kier. Kliniki Hematologii KSW Nr 1 im. F. Chopina w Rzeszowie (od 2015). Autor ponad 70 recenzowanych artykułów naukowych, współautor 3 rozdziałów w języku angielskim. Członek komitetów redakcyjnych „American Journal of Blood Research”, „Acta Haematologica Polonica”, „Przegląd Medyczny UR”, „PrzypadkiMedyczne.pl” i „Opieka Onkologiczna” (przew. RN). Recenzent czasopism naukowych z bazy Web of Science. Członek Zespołu Koordynacyjnego ds. Chorób Ultrarzadkich przy NFZ. W Karolinska Institutet promotor pomocniczy 2 doktorantów oraz opiekun jednej magistrantki.

Nominacja profesorska dla dra hab. Macieja Machaczki