Ostatnie wolne miejsca - Prowadzenie Zespołów Tanecznych – Taniec polski - studia podyplomowe

Wydział Muzyki

Studium Kulturalno-Oświatowe Uniwersytetu Rzeszowskiego

zapraszją na

dwusemestralne choreograficzne studia podyplomowe

Prowadzenie Zespołów Tanecznych – Taniec polski

edycja 2019/2020

Studia przeznaczone są dla wszystkich osób, które chcą uzyskać wiedzę z zakresu polskich tańców ludowych oraz nabyć umiejętności taneczne potrzebne do sprawnego wykonywania zadań instruktora i choreografa w dziedzinie tańca ludowego.

Studia uprawniają do:

• prowadzenia zajęć o profilu artystyczno-tanecznym w placówkach szkolnych, oświatowych, sportowych oraz w różnych instytucjach kultury;
  • prowadzenia amatorskich zespołów tanecznych.

Po zaliczeniu przedmiotów określonych w programie nauczania oraz po zdaniu egzaminu dyplomowego absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia choreograficznych studiów podyplomowych Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Kadrę wykładową stanowią wybitni w Polsce etnochoreografowie i choreografowie o najwyższych kwalifikacjach i osiągnięciach zawodowych, specjaliści z zakresu tańców ludowych z poszczególnych regionów oraz pracownicy naukowi Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Program studiów obejmuje 332 godziny dydaktyczne i uwzględnia szeroki zakres wiedzy teoretycznej, i praktycznej z dziedziny polskich tańców narodowych i regionalnych. Szczegółowy program nauczania dostępny jest na stronie internetowej:

Organizacja zajęć

Studia trwają 2 semestry. Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu systemem zjazdów sobotnio-niedzielnych w obiektach Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Sposób zgłoszenia – Rekrutacja w elektronicznym systemie Rektrutacji Uniwersytetu Rzeszowskiego (studia podyplomowe).

Uwaga!

Końcowy termin rekrutacji na edycję 2019/2020 upływa 20 września 2019 roku.

Pierwsze zajęcia odbędą sie w październiku. Termin pierwszego zjazdu zostanie podany telefonicznie lub mailowo po zakończonej rekrutacji, najpóźniej do 1 października 2020 roku.

Koszt studiów

Koszt studiów podyplomowych wynosi 3’630 zł (2 semestry).

Istnieje możliwość wpłat ratalnych.

Kontakt i informacje szczegółowe

Sekretariat Studium Kulturalno-Oświatowego Uniwersytetu Rzeszowskiego