Podpisanie umowy darowizny kolekcji plakatów dr. Renego Wanera na rzecz Uniwersytetu Rzeszowskiego

1 października w sali Senatu JM Rektor prof. Adam Reich wraz z reprezentującą rodzinę darczyńców panią Vereną Wanner podpisali umowę darowizny kolekcji plakatów na rzecz naszej uczelni.

Kolekcja liczy około 45 tys. plakatów, zebranych przez ś.p. Dr. Renego Wannera (1939–2017), światowej sławy szwajcarskiego kolekcjonera i propagatora plakatu, zawsze podkreślającego swe związki z Polską i polskim plakatem.

Kolekcja, która przejdzie w posiadanie Uniwersytetu Rzeszowskiego, będzie prawdopodobnie drugą pod względem liczebności kolekcją plakatów w Polsce. Znajdują się w niej plakaty artystyczne z całego świata o bardzo szerokiej tematyce, a około połowę z nich stanowią dzieła polskich autorów.

fot. Michał Święciki