Rozpoczęła się nowa kadencja Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dra hab. n. med. Adama Reicha

Z dniem 1 września 2024 roku na Uniwersytecie Rzeszowskim rozpoczęła się nowa kadencja rektorska. Na czele naszej uczelni stanął nowo wybrany rektor, prof. dr hab. n. med. Adam Reich,  który przez kolejne cztery lata będzie kierował rozwojem akademickim i administracyjnym naszej Alma Mater.

Wraz z rozpoczęciem kadencji nowego rektora, funkcjonowanie uczelni wspierać będą także nowo wybrani prorektorzy oraz dziekani. Zespół ten ma na celu realizację zrównoważonego rozwoju uczelni, wspieranie innowacyjnych projektów oraz budowanie trwałych relacji z partnerskimi uczelniami.

Władze Uniwersytetu Rzeszowskiego

JM Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. n. med. Adam Reich

Prorektorzy kadencji Rektora 2024-2028

Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia prof. dr hab. Sabina Grabowska

Prorektor ds. Kolegium Nauk Przyrodniczych dr hab. Józef Cebulski, prof. UR

Prorektor ds. Kolegium Nauk Medycznych prof. dr hab. n. med. Artur Mazur

Prorektor ds. Kolegium Nauk Społecznych prof. dr hab. Jolanta Szempruch

Prorektor ds. Kolegium Nauk Humanistycznych prof. dr hab. Janusz Pasterski

Dziekani kadencji 2024-2028

dr hab. Bogdan Wierzbiński, prof. UR, Dziekan Kolegium Nauk Społecznych

dr hab. Rafał Podgórski, prof. UR, Dziekan Kolegium Nauk Medycznych

dr hab. Jadwiga Topczewska, prof. UR, Dziekan Kolegium Nauk Przyrodniczych

dr hab. Agnieszka Myszka, prof. UR, Dziekan Kolegium Nauk Humanistycznych

Rozpoczęcie nowej kadencji rektorskiej to także okazja do refleksji nad dotychczasowymi osiągnięciami Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz wyznaczenia nowych kierunków rozwoju. Jesteśmy przekonani, że nadchodzące lata będą czasem dalszego wzrostu i umacniania pozycji naszej uczelni jako jednego z czołowych ośrodków akademickich w Polsce.

Życzymy nowemu Rektorowi oraz całej społeczności akademickiej Uniwersytetu Rzeszowskiego sukcesów w realizacji wyznaczonych celów oraz wielu owocnych lat wspólnej pracy!