Studia podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego

Studia podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego to znakomita okazja na zdobycie nowej, użytecznej wiedzy. Wybierz kierunek dla siebie i zarejestruj się już dziś.

1. Bezpieczeństwo i ochrona informacji - kliknij w zdjęcie aby uzyskać pełną informację

Studia podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego

Rekrutacja VI edycja: od 20 maja 2019 r. do 30 września 2019 r.

Rejestracja elektroniczna https://irk.ur.edu.pl/Podyplomowe/

Studia podyplomowe z zakresu bezpieczeństwa i ochrony informacji mają na celu zapoznanie słuchaczy z wiedzą teoretyczną i praktyczną dotyczącą dostępu do informacji oraz konstrukcji ochrony informacji niejawnych, danych osobowych i informacji objętych tajemnicą zawodową.

Mają one pomóc w poznaniu zasad, metod i instrumentów ochrony informacji. W ich ramach podejmuje się też problem odpowiedzialności za naruszenie prawa chroniącego informację. Mają także pomóc w nabyciu umiejętności rozpoznawania różnych form cyberprzestępczości oraz stosowania właściwych środków do ich zwalczania.

Studia te przeznaczone są dla osób zajmujących się na co dzień gromadzeniem, przetwarzaniem i udostępnianiem informacji. Powinny przygotować słuchaczy do prowadzenia także kancelarii tajnych oraz audytu wewnętrznego w zakresie bezpieczeństwa informacji.

Studia adresowane są do pracowników: urzędów administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, policji i wojska, straży granicznej i urzędów celnych, oświaty oraz mediów.

2. Administracja publiczna - kliknij w zdjęcie aby uzyskać pełną informację

Studia podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego

Rekrutacja na rok akademicki 2019/2020 do dnia 30 września 2019 r.

Adresaci studiów:

Studia adresowane są do osób obecnie pracujących w administracji rządowej i samorządowej  jak również dla osób  zamierzających w przyszłości związać swoją przyszłość zawodową ze sferą administracji publicznej.

Po ukończonych studiach absolwenci uzyskują umiejętności wykorzystania wiedzy w pracy zawodowej z zachowaniem zasad etycznych oraz stosowania zasad i procedur niezbędnych do wykonywania zadań w organizacjach i instytucjach sektora publicznego i społecznego. Są również przygotowani do samodzielnego doskonalenia i uzupełniania nabytej wiedzy i umiejętności w warunkach członkostwa Polski w Unii Europejskiej oraz innych organizacjach międzynarodowych. Dodatkowo potrafią sprawnie wyszukiwać i posługiwać się przepisami prawa, rozwiązywać problemy zawodowe, posiadając umiejętności komunikowania się z otoczeniem w miejscu pracy, sprawnego posługiwania się dostępnymi środkami informacji i techniki biurowej, aktywnego uczestnictwa w pracy grupowej, organizowania i kierowania zespołem.. Znają i stosują w pracy zawodowej idee i fundamentalne zasady płynące z etosu urzędnika administracji publicznej.

3. Negocjacje i mediacje - kliknij w zdjęcie aby uzyskać pełną informację

Studia podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego

Rekrutacja na rok akademicki 2019/2020 do dnia 30 września 2019 r.

Opis studiów:

Studia podyplomowe mają na celu zapoznanie uczestników z wiedzą teoretyczną i praktyczną dotyczącą komunikacji interpersonalnej, psychologii konfliktu oraz negocjacji i mediacji. Nabycie umiejętności elastycznego stosowania strategii i taktyk negocjacyjnych, i dopasowanie ich do różnych sytuacji zawodowych. Nabycie umiejętności przekształcania sytuacji konfliktowych w konstruktywne poszukiwanie rozwiązań. Rozwinięcie umiejętności perswazji i skutecznego przekonywania. Skuteczne zarządzanie emocjami własnymi i otoczenia. Przygotowanie uczestników do samodzielnego prowadzenia negocjacji lub mediacji w różnych sytuacjach życiowych i zawodowych (m. in. negocjacji politycznych, handlowych, integracyjnych, a także mediacji policyjnych, w sprawach administracyjnych itd.). Jak również konstruowania ugód mediacyjnych.

4. Zarządzanie w ochronie zdrowia z elementami prawa medycznego - kliknij w zdjęcie aby uzyskać pełną informację

Studia podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego

Rekrutacja III edycja: od 20 maja 2019 r. do 30 września 2019 r.

Rejestracja elektroniczna https://irk.ur.edu.pl/Podyplomowe/

Studia adresowane są do osób zajmujących obecnie lub zamierzających w przyszłości pełnić stanowiska kierownicze w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej – min. lekarzy, pielęgniarek, osób zarządzających placówkami ochrony zdrowia, instytucjami związanymi ze zdrowiem publicznym, ubezpieczeniami zdrowotnymi oraz wszystkich zainteresowanych problematyką zarządzania w placówkach ochrony zdrowia.

Słuchacze uzyskają przygotowanie do zajmowania kierowniczych stanowisk w podmiotach leczniczych każdego rodzaju oraz w jednostkach administracji publicznej mających w swych kompetencjach ochronę zdrowia. Dodatkowo program studiów uwzględnia problematykę zarządzania prywatną praktyką zawodową i jest skierowany do osób prowadzących prywatne gabinety lekarskie lub nimi administrujących.

Kontakt:

specjalista ds. administracyjnych