Informacje, ogłoszenia i komunikaty wszelkie

Wydarzenia i repertuar Kina za Rogiem Cafe 9.12 - 15.12.

Dzień Dobry

Przesyłamy repertuar kinowy i plan wydarzeń w  Kinie za Rogiem Café w Rzeszowie (ul. Świętego Mikołaja 6). Załączamy również informacje prasowe ze szczegółami oraz grafiki.

Kino za Rogiem Café czynne jest w godzinach: Wtorek - Niedziela 10-20

W razie pytań prosimy o kontakt lub odwiedzenie strony www.kzrcafe.pl

Karolina Marciszewska

Dyrektor Artystyczny

tel: 600927509

15.12 18:30  “30 lat wymówek” - ostatni seans dokumentu tylko w Kinie za Rogiem Cafe!

"30 lat wymówek" to filmowa ballada o człowieku, który wiele lat temu obiecał coś światu i przede wszystkim samemu sobie, ale do tej pory obietnicy nie wypełnił z powodu przeróżnych wątpliwości. Dziełem życia muzyka i perkusisty ma być autorska płyta, o której myśli i marzy od 30 lat. Bieszczadzką suitę zamierza nagrać tam gdzie mieszka, w swoim domu na wodzie. Jest to dokument o bohaterze Michale Gierze Giercuszkiewiczu, o herosie pełnym słabości, którego obserwujemy w kolejnej, być może ostatniej już próbie spełnienia się jako twórcy.

Rysiek Riedel z Dżemu, bracia Skrzek i śląskie środowisko bluesowe, a w kontrze cisza i muzyka bieszczadzkiej przyrody.

Bilety 15 zł

10.12 Mikołajki w Kinie za Rogiem!

Ho, ho, ho! Drogie Dzieci i Rodzice, Mikołajki świętujemy z Wami muzycznie, filmowo i z wieloma atrakcjami!

10.12.2022

11:00 Koncert piosenek Disneya w wykonaniu studentów Akademii Aktorskiej Artysta

12:00 Bal dla dzieci - zapraszamy na tańce i zabawy z animatorką

13:00 Ratujmy Mikołaja!

15:00 Koncert piosenek Disneya w wykonaniu studentów Akademii Aktorskiej Artysta

16:00 Bal dla dzieci - zapraszamy na tańce i zabawy z animatorką

Bilety na koncert i bal 25zł

Bilety na Ratujmy Mikołaja 10zł

14.12 - Szalony świat Louisa Waina - FiLMOWE SPOTKANIA ZA ROGIEM

Ekscentryczny rysownik Louis Wain (Benedict Cumberbatch) z trudem wiąże koniec z końcem, żyjąc pod jednym dachem z matką i pięcioma siostrami. Sytuację rodzinną ratuje dopiero zatrudnienie guwernantki Emily (Claire Foy). Piękna kobieta z miejsca kradnie serce artysty, stając się jego muzą, kochanką i w końcu żoną. Niestety widmo obyczajowego skandalu zmusza świeżo upieczonych małżonków do opuszczenia stolicy. Z dala od wielkiego miasta spada na nich kolejny cios – choroba Emily. Szukając ukojenia, Louis zanurza się w sztuce, tworząc dla ukochanej serię niezwykłych obrazów, których bohaterami są koty. Kiedy część jego prac zostaje opublikowana w prasie, w Anglii wybucha prawdziwe kocie szaleństwo, a Wain – z dnia na dzień – trafia na usta całego kraju. Czy wobec sławy i popularności, na które nie był gotowy, zdoła poradzić sobie z presją, ciemną stroną geniuszu i tym, co przyniesie mu los?

*** Filmowe Spotkania za Rogiem to pokazy specjalnie dobranych filmów w gronie miłośników kina. Projekcję poprzedza krótka prelekcja, a po seansie w miłej, swobodnej atmosferze odbywa się rozmowa na temat obejrzanej produkcji. Wydarzenie prowadzi Karolina Marciszewska.

14.12 17:00 - 20:00 Klub gry #AWALE w Kinie za Rogiem Cafe

Kino za Rogiem Cafe i oraz Fundacja Człowiek taki jak Ty zapraszają na klub gry #Awale, spotkania odbywające się w każdą drugą środę miesiąca.

Awale, zwana również Oware, Wari,Kalaha czyli Mankala to jedna z najstarszych rozrywek świata. Gry z rodziny mankala są znane w Afryce od czasów neolitu, przez co uważane są za typowo afrykańskie. Na przestrzeni dziejów każde plemię miało z tą grą styczność, a w wielu przypadkach uważano ją za świętość. Nikt dokładnie nie potrafi określić wieku gry, ale wiadomo, że sięga ona kilku tysięcy lat.

Klub graczy #Awale jest jednym z wielu filarów działalności fundacji Człowiek taki jak TY, która ma na celu rozpowszechnianie kultury afrykańskiej i zrzeszanie jej sympatyków.

Podczas spotkań w Kinie za Rogiem Cafe będzie można poznać zasady gry i zagrać w nią, posłuchać afrykańskiej muzyki i porozmawiać o Afryce.

Wstęp wolny.

Repertuar Kina za Rogiem 9.12 - 15.12

9.12 PIĄTEK

10:00 Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

14:00 Mikołaj i spółka

16:30 (Nie)długo i szczęśliwie

18:30 seans prywatny

10.12 SOBOTA

12:00 Bal dla dzieci - tańce i zabawy z animatorką KzR Cafe

13:00 Ratujmy Mikołaja!

16:00 Bal dla dzieci - tańce i zabawy z animatorką KzR Cafe

18:30 A oni dalej grzeszą, dobry Boże!

20:30 Poznajmy się jeszcze raz

11.12 NIEDZIELA

10:30 Podróże kapitana Klipera (4 odcinki)

12:00 Elfinki - ostatni raz na ekranie KzRCafe

14:00 Za niebieskimi drzwiami - ostatni raz na ekranie KzRCafe

16:00 Biały Bóg - ostatni raz na ekranie KzRCafe

18:00 Serce nie sługa - ostatni raz na ekranie KzRCafe

12.12 PONIEDZIAŁEK

nieczynne

13.12 WTOREK

10:00 Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

12:30 Pies

14:30 80 milionów - Rocznica wprowadzenia stanu wojennego

16:30 Jack Strong - Rocznica wprowadzenia stanu wojennego

18:30 Żeby nie było śladów - WTOREK Z KLASYKĄ - Rocznica wprowadzenia stanu wojennego

14.12 ŚRODA

11:00 Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

14:30 Debiut

16:30 Listy do M.4

18:30 Szalony świat Louisa Waina - FILMOWE SPOTKANIA ZA ROGIEM

15.12 CZWARTEK

10.30 Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

13:30 A oni dalej grzeszą, dobry Boże!

16:30 Jeźdźcy sprawiedliwości

18:30 30 lat wymówek - DOKUMENT w KzR