Wykłady, prezentacje, publikacje do samodzielnego studiowania

„Jesteś tym co jesz – niebezpieczne dodatki do żywności”

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na pierwszy wykład w ramach projektu Akademia Zdrowia 50+ w bieżącym roku akademickim! Wykład pt. „Jesteś tym co jesz – niebezpieczne dodatki do żywności” odbędzie się 23.10.2024 r. o godzinie 17.00auli głównej im. prof. Jerzego Chłopeckiego w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Wykład ma charakter otwarty dla wszystkich osób po 50 roku życia  - zachęcamy do przyprowadzenia ze sobą znajomego lub członka rodziny!

Wykład poprowadzi mgr Urszula Binduga, asystentka w Katedrze Chorób Cywilizacyjnych i Medycyny Regeneracyjnej, współpracowniczka Biura Zrównoważonego Rozwoju, nauczyciel akademicki na kierunkach Dietetyka, Fizjoterapia, Kosmetologia. Absolwentka wielu szkół wyższych, studiów podyplomowych i kwalifikacyjnych o kierunkach Turystyka i rekreacja, Dietetyka i planowanie żywienia, Zarządzanie zasobami ludzkimi, przygotowanie pedagogiczne. Jej główne zainteresowania to coaching zdrowia, edukacja żywieniowa, psychodietetyka.

Wykład poświęcony będzie roli dodatków do żywności, które powszechnie występują w produktach spożywczych. Konserwanty, barwniki, wzmacniacze smaku to składniki, które codziennie pojawiają się na wielu stołach, ale czy naprawdę wiemy, jak wpływają na nasze zdrowie? Omówimy ich funkcje, mechanizmy działania oraz aktualne przepisy regulujące ich stosowanie. Zastanowimy się również, jak świadomie dokonywać wyborów konsumenckich, unikając potencjalnie szkodliwych składników. To wiedza nie tylko dla pasjonatów zdrowego stylu życia, ale dla każdego, kto chce z większą pewnością podejmować codzienne decyzje żywieniowe.

Podczas wykładu dowiecie się Państwo:

- jak żywność wpływa na nasze samopoczucie

- jakie produkty nie sprzyjają prowadzeniu zdrowego trybu życia

- co warto zmienić w codziennej diecie i jakie będą tego skutki.

Możliwe jest uczestnictwo na żywo lub online – aby otrzymać link do transmisji na żywo prosimy o wypełnienie i przesłanie formularza dostępnego na stronie https://forms.gle/ixJLSf7Mm9Mhn4Xr9 do dnia 23.10.2024 r do godz. 12.00. W odpowiedzi prześlemy link do transmisji wykładu na podany przez Państwa adres e-mail w godzinach popołudniowych.

/UWAGA! Z racji tego, że wykład jest realizowany w ramach projektu, konieczne będzie wypełnienie krótkiego formularza zgłoszeniowego, prosimy więc o wzięcie ze sobą długopisów./

Projekt Akademia Zdrowia 50+ to cykl wykładów i warsztatów o tematyce prozdrowotnej. Projekt jest kierowany do wszystkich osób powyżej 50 roku życia. Celem projektu jest popularyzacja nauki oraz ukazanie jej przydatności w życiu codziennym w zakresie profilaktyki chorób cywilizacyjnych, zagrożeń środowiskowych oraz koncepcji aktywnego starzenia. Projekt Akademia Zdrowia 50+ jest finansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki II”.

Więcej o projekcie w tekście na stronie: https://wsiz.edu.pl/aktualnosci/rusza-projekt-akademia-zdrowia-50-bezplatne-warsztaty-i-wyklady-dla-osob-50/

Weronika Pięta

Koordynator projektu Akademia Zdrowia 50+