O nas

Komisja Zakładowa OZZ IP UR powstała w dniu 26.02.2024 r. i jest częścią Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza – oddolnego, samorządnego, niezależnego ruchu pracowniczego. Głównym celem naszego ruchu jest chęć działania na rzecz poprawy warunków pracy i płacy pracowników Uniwersytetu Rzeszowskiego, jesteśmy niezależną i samofinansującą się organizacją. Chcemy skutecznie reprezentować naszych członków przed władzami UR, mediować i rozwiązywać konflikty pomiędzy pracodawcą a pracownikiem. Chcemy negocjować wynagrodzenia oraz warunki pracy, zapewnić sprawiedliwe i adekwatne do obowiązków płace. Zapraszamy każdego pracownika UR do aktywnego włączenia się do naszej inicjatywy.

Stawiamy na niezależność, kolegialność i uczciwość. Przez niezależność rozumiemy asertywną postawę wobec pracodawcy. Nie zamierzamy biernie akceptować wszystkich decyzji władz Uczelni. Chcemy negocjować, zgłaszać postulaty, prowadzić interwencje prawne. Decyzję będziemy podejmować w sposób kolegialny i transparentny.

Komisje Zakładowe OZZ „Inicjatywa Pracownicza” działaj m.in. przy: Uniwersytecie Wrocławskim, Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Gdańskim, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Polskiej Akademii Nauk, Uniwersytecie Pedagogicznym, Uniwersytecie SWPS.

Broszura OZZ IP UR

Na spotkaniu założycielskim powołany został tzw. Komitet Tymczasowy składający się z 3 osób wyznaczonych do kontaktów z pracodawcą:

Aleksandra Dańczyszyn (Dział Kształcenia)

Monika Dąbek (Dział Kształcenia)

Renata Nowak (Studium Języków Obcych)

W dniu 08.05.2024 r. odbyło się Walne Zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków Tymczasowej Komisji Zakładowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego „Inicjatywa Pracownicza” przy UR. Na spotkaniu Komitet Tymczasowy związku złożył sprawozdanie z dotychczasowej działalności oraz dokonał wyboru stałych struktur naszego związku:

Prezydium Związku:

1. Monika Czech
  2. Aleksandra Dańczyszyn
  3. Małgorzata Haligowska
  4. Lucyna Kustra-Kłeczek
  5. Renata Nowak